Wpis z mikrobloga

Układam sobie na nowo #dieta - zaczynam od włączenia jak największej ilości produktów mających jak najlepszy stosunek #omega3 do omega 6, dużo żelaza i cynku.

Póki co mam na liście siemię lniane, nasiona chia (tak wiem, ala ale zawsze coś), śledź/makrela/szprot, olej rzepakowy nierafinowany a z żelaza to wiadomo wątróbka (jakoś muszę się do tego zmusić).

Znacie jakieś inne ciekawe opcje? Ryby typu łosoś, tuńczyk odpadają bo mają w sobie zazwyczaj za dużo syfu a do tego są drogie. Może nasiona konopi?

Są jakieś warzywa które mają ciekawy stosunek tych kwasów (nawet jeśli ich obecność jest mała)?

#mirkokoksy na pewno mają wiedzę na ten temat
josedra52 - Układam sobie na nowo #dieta - zaczynam od włączenia jak największej iloś...

źródło: comment_nQfSd3ayfqJCh0TYHnhh0VPGzaIvQp5p.jpg

Pobierz
  • 17
@josedra52: Olej z nasion konopii też dużo tego zawiera. Nasiona chia też mogą być, ale musisz je zmielić, inaczej są niestrawne dla organizmu człowieka - to, co zjesz, to przez Ciebie przeleci. Problem z suplementami w postaci tabletek jest taki, że produkcja pozostawia wiele do życzenia i są one zanieczyszczone toksynami, więc to to samo jakbyś zjadł zwykłą rybę. Niestety, nie znam firmy, która produkowałaby dobre suplementy omega-3. Ja po prostu
Ja po prostu dodaję olej lniany do potraw


@small_raven: Z olejem jest taki problem, że jak inne produkty tańszy jest w większej butelce a niestety trzeba go szybko zużyć. Nasiona konopi łuskane to już trochę droższa opcja.

chyba siemie wplywa negatywnie na balans tescia/estro


@small_raven: Ech za każdym tanim źródłem tego co szukamy...

tran


@suckmyduck: Pewnie będzie jedna kapsułka dziennie ale to najwyżej jako dodatek.
@josedra52: nasiona konopi to ogromna ilosc omega 6. Zjadaj po prostu tluste ryby, naiosna chia i siemie lniane razem z rzepakiem do kosza.

Zelazo - najlepiej czerwone mieso jak wolowina.
@josedra52: Załóż konto na Cronometer, jeśli jeszcze nie masz, żeby sprawdzić jak Twoja dieta wygląda pod kątem mikro. W kwestii żelaza polecam suszone pomidory, tylko nie te w zalewie olejowej, a takie jak pic rel.

20 gramów = 1.8 mg żelaza, a tylko 50 kcal.
Sprawdź: http://www.dailyiron.net/sundried-tomatoes/

Poza tym pestki dyni, choć tutaj różne źródła podają różną zawartość żelaza i już sama nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
catskeleton - @josedra52: Załóż konto na Cronometer, jeśli jeszcze nie masz, żeby spr...

źródło: comment_zqaklpVQlNOavwmv3rDdvJ8IpB85jmra.jpg

Pobierz
@small_raven: to nie kupuj tłuste ryby morskie tj jak śledzie, makrele, sardele, sardynki jak również dzikiego łososia lub pstrąga.

w Twoim siemieniu czy chia nie masz DHA. Wolowina czy jagniecina ktora byla karmiona trawa a nie pasza tez bedzie miala omega 3
@drGreen: Tu się zgadzam. Przyswajalność żelaza hemowego ocenia się na 20-30%, a niehemowego na 1-6%. Niemniej jeśli ktoś je mało czerwonego mięsa, to po prostu dobrze się wspomóc mimo wszystko źródłami roślinnymi. Piszę ze swojej perspektywy, bo widzę jak krucho z tym u mnie. Niemniej dopóki ktoś nie wykona badań krwi, to nie wie jak sprawa u niego wygląda. Jako dzieciak na pewno odżywiałam się gorzej niż teraz, raz dostałam w