Wpis z mikrobloga

@Gooral7: Nie chce mi się rozpisywać, ale zacząłem od filmików na YT. Później testowałem sobie stronkę https://false9fm.wordpress.com/fm-16-position-attribute-calculator/. Następnie jakiś ziomek zrobił testy po 100 prób na każdą umiejętność, ale wkurzył się na społeczność i usunął swoje badania. Ostatecznie zdecydowałem się na Guide Scout i jego wersję wag danych, a oni zapierniczyli chyba od ego właśnie ziomka co usunął dane. Takie trochę koło.
W każdym razie, dzięki tym wagą udało mi się
@Mhroczny: Dosc ciekawe. Troche maly podzial na pozycje ale spoko. Pamietam jeszcze w 2010 moze 2012 ktos robil badania na temat jakie umiejetnosci sa najwazniejsze w podziale fizyczne, psychiczne i techniczne wyszlo, ze zdecydowanie fizyczne, a w twoim wykresie jak widac nie sa tak wazne. Czy tak zmienil sie FM od tamtego czasu?
@dssport: Te wartości są do FM16, ale działają równie dobrze na FM18.
Niestety, moja pierwsza styczność z FMami to FM15, więc nie wiem jaka tam była meta. Pamiętam że w FM15 ważna była np. Determinacja u bramkarza, teraz już tak średnio.

EDIT: Podział na pozycje jest ok. Jedynie brakuje libero, ale ciężko znaleźć na to piłkarza więc dałem sobie spokój.
@Mhroczny: o kurde, i tak więcej napisanego, niż się spodziewałem. :D
generalnie to chciałem to bardziej z ciekawości, zobaczyć metodologię za tym i czy np przez "środkowy pomocnik" powinienem rozumieć central midfieldera czy to takie bazowe staty, które u każdego się liczy tak samo (+ dodatkowe zależne od roli).

A bazę możesz wrzucić, jak jeszcze mnie najdzie w tej wersji FMa to może zobaczę co tam wymyśliłeś ( ͡° ͜
Juniorzy w danym kraju mają z góry nałożony podstawowy potencjał, przez co nie ważne ile nie będziesz grał np. Polską nigdy nie doczekasz czasów że Polska piłka będzie potęgą bo rodzimi gracze mają zapisany podstawowy potencjał na 120 (Nie jestem pamiętam czy aż tak wysoki.), a taki Brazylijczyk czy Portugalczyk 160. I ok. 40 punktów odchylenia.


@Mhroczny: tylko że to akurat jest zajebiste bo pokazuje realność np polskiego szkolenia i naszego
- Juniorzy w danym kraju mają z góry nałożony podstawowy potencjał, przez co nie ważne ile nie będziesz grał np. Polską nigdy nie doczekasz czasów że Polska piłka będzie potęgą bo rodzimi gracze mają zapisany podstawowy potencjał na 120 (Nie jestem pamiętam czy aż tak wysoki.), a taki Brazylijczyk czy Portugalczyk 160. I ok. 40 punktów odchylenia.


@Mhroczny: Ej tego nie wiedzialem
fajnie wiedziec
@Samowski: Lewandowski to TOP5 najlepszych napastników według FM18 i ok. 180PA. [Chociaż on jest unikatowy bo ma niski potencjał jak na taką pozycję, no ale nadrabia idealnym rozmieszczeniem statystyk :/ ] Najlepszy polak newgen jakiego dostałem to 160PA, ale miałem na maksa rozbudowaną siatkę juniorów, Youth Academies, i koordynatora pionu juniorskiego z juniorami na poziomie 20 i z osobowością profesjonalisty.

Zabawne jest to że zacząłem dostawać juniorów z innych krajów i