Wpis z mikrobloga

Kolejna sesja zdjęciowa #instalacjeboners
Tym razem cz1 termodernizacji zespołu szkół.
W szkole byla przerabiana kotłownia, wymiana kotłów 200 i 240kW sparowane z wymiennikami do kompletu czterech pomp ciepla o łącznej mocy 60kW, przerobka zasobnikow wody i montaż bufora 2m3.
W dwoch częściach, bo nie wszystko jeszcze jest skończone :)
#instalacjesanitarne #instalacje #praca #pracbaza #budownictwo
źródło: comment_zIIoJhJ5eUikg1nOiM6AXM9e8mL3aRDJ.jpg
  • 19
Ogolnie projekt robił jakis idiota. Przerost formy nad treścią.
Cztery wymienniki (woda-glikol-25) a i tak wszystko mieszane w buforze. Więc rur mogło być 4 razy mniej.
Do tego pompy po 15kW a wymienniki po 65kW - idiotyzm. Spokojnie dałby rady jeden 80 kW.
Laczna moc wymienników to 260kW a pomp to 60kW. bitch please...
Takich bubli jest więcej, ale cóż... takich mamy magistrów ))¯_(ツ)_/¯
źródło: comment_ao7sShNLfaL5Stg02N2ie4l81riDwMZw.jpg
@asasello jest w kotłowni :) następnym razem wstawię jak skończymy ;) wtorek/środa Zostały czopuchy, drzwiczki i inne #!$%@?.
Ale w sumie w tym przypadku nie ma takiej potrzeby, bo kazda z pomp jest na oddzielnym ukladzie :)
@drlect3r ok dzięki za wyjaśnienie. Kończylem instalacje sanitarne na politechnice, a nie poszedłem w zawodzie i cała moja wiedza gdzieś się ulotniła ( ͡° ʖ̯ ͡°) teraz bym trochę pobabrał się w rurach, tak dla odsapniecia od pracy przy kompie.
@asasello: a ja rzuciłem studia po pierwszym roku - o rok za długo.
niczego pożytecznego tam nie uczą - politechnika śląska, inżynieria środowiska.
jak będę potrzebował inżyniera to sobie zapłace nawet te 2 tys za pieczątke - nie dla mnie takie marnowanie czasu.
a jedyne co tak naprawdę nabywa się po studiach to odpowiedzialność za pracowników - jak gośc sobie utnie ręke albo spadnie, bo jest idiotą to winę ponosi kierownik
@drlect3r no tak to wygląda z uprawnieniami ( ͡° ʖ̯ ͡°). Trochę szkoda, że zrezygnowalem6juz bym pewnie miał uprawnienia i starał bym się o uprawnienia Sanitarno Higieniczne. Mało ludzi to ma bo wymóg 10 lat. I w zasadzie to kilka osób na całe podlaskie ma te uprawnienia ( ͜͡ʖ ͡€)