Wpis z mikrobloga

@robert5502: Powiedział przedstawiciel organizacji, która posiada najwięcej gruntów w Polsce (ostrożne szacunki to 3% kraju!!!) poza Skarbem Państwa często w bardzo atrakcyjnych miejscach. (°°____________
  • Odpowiedz
Powiedział przedstawiciel organizacji,


@xandra: no właśnie, przedstawiciel - czyli gość nie ma nic do gadania co się dzieje z gruntami które ma "firma".
Trzeba by zobaczyć na prywatny majątek tego gościa, zakładam że nie bez przyczyny szkalowanie idzie w stronę firmy gdzie gość pracuje zamiast bezpośrednio na niego bo pewnie wcale nie jest bogaczem.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Gość, który z MOICH podatków ma ubezpieczenie i zapewnioną emeryturę choć jako biskup na pewno zarabia lepiej niż prezydent. Gość, który jest zwolniony z podatków od dochodu i obrotu nieruchomościami, akcyzy, cła Z MOICH PODATKÓW. A skoro jest biskupem to MA DUŻO do gadania, prywatnie pewnie jeździ limuzyną za ponad 100k więc nie wciskaj tu kitu.
  • Odpowiedz
@xandra: z tą emeryturą i innymi dodatkami zgoda, nie powinno być aż tylu uprzywilejowanych grup.

Bisukupi są zwolnieni od podatku z obrotu prywatnymi nieruchomościami? czy rozciągasz firmę na pracownika?

prywatnie pewnie jeździ limuzyną za ponad 100k


w sensie że myślisz że kupił sobie prywatne auto za 100k? Może nie za 100, ale jeżdżę regularnie służbowym autem za 80k i nijak to nie zmienia mojego majątku - bo to nie jest moje
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: I z pewnością jeszcze mieszka w metrażu większym niż przeciętna pracująca i płacąca podatki rodzina, nie mówiąc o kwotach wydawanych miesięcznie na utrzymanie . Poza tym jest biedny jak Rydzyk i Matka Teresa, oczywiście sami nic nie mają, ale obracają milionami i korzystają z luksusów, prywatnej służby zdrowia itd. Nie próbuj ich wybielać - to zwykli szarlatani wciskający kit za pieniądze. Niestety także MOJE.
  • Odpowiedz
@xandra: pewnie tak, jak firma ma mieszkania do rozdysponowania to pracownikom wysokiego szczebla żyje się całkiem dobrze.
Nie wybielam tylko zwracam uwagę, że to nie jest ich kasa. jakby chcieli porzucić pracę to nie wezmą tego auta, mieszkania, milionów ze sobą.

Swoją drogą ja też w pracy wielokrotnie obracam milionami i nijak to nie znaczy że to moja kasa.
  • Odpowiedz
Nie wybielam tylko zwracam uwagę, że to nie jest ich kasa. jakby chcieli porzucić pracę to nie wezmą tego auta, mieszkania, milionów ze sobą.

@stan-tookie-1: To jest biskup, ma dużo do gadania. Myślisz, że finansami kto zarządza? Biskupi. Swoimi też. Pewnie jak odejdzie (co się prawie nie zdarza) to wszystko straci, może nie wszystko, bo na pewno coś tam sobie uzyska, prawdopodobnie nieruchomości darowane przez wiernych (na przykład mieszkania, grunty) -
  • Odpowiedz
@meres: Już ustaliliśmy, że biedy to on na pewno nie zaznał, jest w "kadrze kierowniczej" więc tak czy inaczej hipokryzją jego słowa ociekają. A organizacja dba o swoich.
  • Odpowiedz
Powiedział przedstawiciel organizacji, która posiada najwięcej gruntów w Polsce (ostrożne szacunki to 3% kraju!!!)


@xandra: skąd te zajebiste rewelacje wyciągnełąś, jakieś źródło? Ministerstwo Skarbu Państwa w 2014 podawało, że było to 0,44% procent dla WSZYSTKICH związków wyznaniowych, nie tylko KK.

OSTROŻNE!!! SZACUNKI xD
  • Odpowiedz
@aett: Proszę cię bardzo - znalezisko Królestwo z tego świata - http://www.wykop.pl/ramka/4445271/ dużo tekstu i dużo danych choć sprzed 10 lat, więc teraz jest na pewno gorzej, a tu finansowanie, dane w mln złotych z lat 2011 i dalej z 2012 (tu nie ujęte):
- zwolnienie kościelnych osób prawnych z podatków od nieruchomości, spadków, darowizn oraz od czynności cywilnoprawnych – 1 500
- nauczanie religii w szkołach – 1 132
-
  • Odpowiedz
@aett: Przeczytaj dokładnie, widziałeś fragment o przepisywaniu majątku na osoby prywatne? A myślisz, że działki, na których znajdują się te wszystkie "kościelne" dotowane przez państwo instytucje nie należą do kleru? Dodaj grunty rolne dotowane przez UE, cmentarze oraz darowizny wiernych (lasy, pola, nieruchomości) i to są tylko dane oficjalne, nieoficjalnie mają dużo więcej.
  • Odpowiedz
@xandra: tak, widziałem ten fragment, w którym bardzo ogólne, nieweryfikowalne określenie "katolickie osoby prawne" (to nie równa się KK, a w tym kontekście napisałaś o tych 3 procentach) mają mieć 160 tys. ha. Teraz sobie oblicz, ile to jest procent powierzchni tego kraju.
  • Odpowiedz