Wpis z mikrobloga

Który kraj w europie ma najlepsze samochody? Ja nie byłem we wszystkich, ale z tego co byłem to myślę że szwajcaria. Prawie wszystko nowe, strasznie dużo nowych aut klasy średniej typu volkswagen i skoda ale jest też sporo merców i bmw. Nie byłem w norwegii, tam też mogą mieć spoko autka. W anglii mają dużo ok aut, zależy od dzielnicy ale jest też dużo syfu jak w Polsce (ale nie aż tak). Może luksemburg ma spoko auta. Niemcy mają dobre auta, lepsze niż UK ale gorsze niż szwajcaria. Jak myślicie?
#motoryzacja #samochody #europa #bmw #mercedes #niemcy #anglia
  • 24
@LukasCzubak: Procentowo to pewnie jakiś Luksemburg lub Monako, a ogólnie to w centrum stolicy dowolnego europejskiego kraju znajdziesz super samochody, czy to centrum Londynu, czy centrum Warszawy.
@Polypuz: w warszawie są spoko auta, nie powiem. W londynie np co chwile przejeżdza obok ciebie jakieś lambo, ale mi chodzi ogólnie w skali kraju. W monako też jeszcze nie byłem ale to takie malutkie i tam mieszkają po prostu bogaci z całego świata więc tego nie wliczam. @takafaza:
@hikari92: ja ogólnie lubię bogactwo, to jest powód mojego pytania. chociaż w monako nie chciałbym mieszkać bo tam są małe mieszkania i strasznie drogo. najchętniej to bym mieszkał gdzieś na lazurowym wybrzeżu, może być nicea albo costa del sol. może być anglia, teraz tu mieszkam od kilku miesięcy ale trochę mnie #!$%@? ten kraj tbh
@LukasCzubak: Jeszcze Marbella, południe Hiszpanii ;) Tam też jest na grubo. Albo Andorra, ale tam bardziej wszystko pochowane jest, chociaż z tego co pamiętam zarejestrowane tam jest parę grubasów pokroju CLK GTR, 911 GT1, F40, Maków F1 etc.
@hikari92: właśnie marbella mi się bardzo podoba, byłem tam kiedyś na wakacjach. zajebiście ciepło, mają dużo sklepów, kozackie jachty, fajne kluby, duże lotnisko ale trochę daleko i nie obsługują regularnych lotów do polski, za biedny kraj xd nie jest też aż tak drogo jak na lazurowym wybrzeżu plus lubię język hiszpański :") 10/10
@LukasCzubak:
Zależy o co pytasz:
Jeśli chodzi o super samochody, samochody wyjątkowe, ekskluzywne to kraje, które mają najwięcej milionerów, szczególnie nowobogackich. Ale nie Norwegia, bo tam poziom społeczniactwa osiągnął już chmury i ludzie się boją jeździć fajnym samochodem. No chyba, że Teslą, bo to takie oszczędne i ekologiczne.

Jeśli chodzi o najwięcej nowych samochodów (powiedzmy nowsze niż 2 letnie) ale niezależnie od klasy to kraje z największą średnią pensją, PKB per
@LukasCzubak:
Czyli najwięcej fajnych samochodów-super bryk: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Szwajcaria

Najwięcej nowych, zadbanych samochodów: Luksemburg, Irlandia, Norwegia, Holandia, Islandia, Niemcy, Dania, Austria, Belgia, Szwajcaria

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę czynniki kulturowe. Np. we Włoszech i Francji nikt się nie przejmuje zwykłymi samochodami, przy parkowaniu się je obija, każdy ma to w nosie. W Niemczech ludzie przywiązują dużą wagę do samochodu. A w Szwajcarii jest ultra porządek, więc wątpię,
@jaroslaw_madry: Jednak Norwegia jest w scialej czolowce pod wzgledem ilosci super bogatych ludzi, ktorych stac na kazdy samochod przy takich podatkach. O ile pamiec mnie nie myli maja chyba tez najwiecej miliarderów na 1000 mieszkancow.
@jaroslaw_madry: polecasz mieszkanie w norwegii, duzo macie asfaltow i ciapatych? W birmingham jest ich na tyle sporo ze jak wchodze do autobusu to czuje sie jak w zoo :’) wsm to chetnie bym sprobowal tam sobie pomieszkac ale tylko na poludniu bo nie lubie jak zbyt zimno
@jaroslaw_madry: nienawidze budowlanki ale uczylem sie troche szwedzkiego jak mi sie nudzilo w liceum bo podobal mi sie ten kraj wtedy. Myslisz ze sie przyda? To podobne jezyki? W anglii pobede sobie jakies 2-3 miechy jeszcze moze i nwm co dalej robic xd nie mam planow