Wpis z mikrobloga

Kupiłem młodemu autko na akumulator - nie zwróciłem uwagi, ze nie ma opcji powolnego ruszania jak dodajesz gazu (czy to na pilocie czy w aucie) to mało kręgosłupa nie połamie - to samo, jak ujmujesz gazu można twarz o kierownice rozbić. Da się to w jakiś prosty sposób przerobić żeby ruszał i zwalniał pomalu? Tylko błagam nie wysyłajcie mnie na elektrodę xD

Akumulator 12V, 7Ah
Nie wiem jakie silniki / ile obrotów (są dwa w dwóch tylnych kołach)
Auto ma opcje slow i fast, która działa zarówno na D jak i na R, przy czym na tej slow oczywiście mniej szarpie, ale nadal bardzo mocno.

#elektryka #akumulator #diy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #elektronika
chozi - Kupiłem młodemu autko na akumulator - nie zwróciłem uwagi, ze nie ma opcji po...

źródło: comment_jnSRI1BQAz6BdFwYII6VTdXGAYIHBaeQ.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@mateusza: MISTRZU!!!
Powiedz mi bracie jeszcze, mając 2 silniki potrzebuje 2 urzadzonka czy 1? Wiem, ze moje pytania mogą być głupie dla kogoś, kto siedzi w temacie, ale takie tematy to liznąłem w średniej szkole lata temu, jak kręciło mnie bawienie się zepsutym zabawkami :(
Ogólnie to poradzi sobie z tym zwykły zjadacz czy trzeba dać komuś „z branży”?
chozi - @mateusza: MISTRZU!!!
Powiedz mi bracie jeszcze, mając 2 silniki potrzebuje 2...

źródło: comment_dbaVHdsg1ZIoS7kiyEKw81buqYvoLGgR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chozi: Zwiększ moc i dorób fajny tor. Po co zmniejszać zabawę kosztem niby bezpieczeństwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ja byłem mały to dla mnie zawsze największe wrażenie robiło przyspieszenie. Jak w wieku 12 lat pospawałem sobie gokarta i włożyłem do tego silnik z jakiegoś motocykla który leżał w składziku to nie mogłem się od tego oderwać. Później w wieku 17 lat zrobiłem trochę większą maszynę z
  • Odpowiedz
@chozi: Prawdopodobnie potrzebujesz jeden. Dwa silniki zapewne są podłączone przez 2 przełączniki - jeden do odwracania polaryzacji (wsteczny), drugi do zamiany podłączenia z równoległego na szeregowy. (przy połączeniu szeregowym silniki działają jak dzielnik napięcia i mają mniejszą moc) Ten regulator podłącz od razu po bezpieczniku i porcie ładowarki.
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusza: niestety Śląsk. Ale może mógłbym Ci zdjęcie wnętrza z akumulatorem i kablami wyslac na PW i dałbyś radę coś pomyśleć? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ale nie chcę być nachalny, wiec jeśli nie masz nic przeciwko to daj znać. Jak wrócę do domu, to bym porobił fotki i podesłał (?)
  • Odpowiedz
  • 0
Taktyk, bo syn ma też takie wozidlo z dwoma prędkościami l, ale byłoby miło gdyby to startowało płynnie.
  • Odpowiedz