Wpis z mikrobloga

  • 1
Kupiłem sobie niedawno ps4 z fifą i zacząłem ogrywać tego słynnego futa.Jako że w fife orałem mocno za czasów 11-14 to stwierdzilem ze maks. miesiac grania i 1 liga hehe ( ͡º ͜ʖ͡º)


O ile w trybie kariery zacząłem już grac calkiem przywoicie,tak w ultimate team moi piłkarze regularnie dostawali wylewów,szczególnie obroncy.No nic,mysle sobie - trzeba bedzie zainwestowac w lepsza defensywe.Grałem tak do 5 ligi,co chwila awansujac,wpadly nawet 2 mistrzostwa ligi az tu nagle podziało sie cos dla mnie niezrozumialego.
Od 5 ligi wszystko obrocilo sie o 180 stopni.Goscie w skladzie mieli jakies karty z overalem 96 i ladowali mi bramy zza pola karnego,a kazdy kolejny mecz konczyl sie wynikiem 4:1,3:0 etc.I nie mam zamiaru zwalic tutaj winy na moje karty (ze niby gosc ma lepszy sklad i to dlatego),to ze system obrony jest uposledzony tez pomine bo idzie sie do tej ulomnosci przywyczaic.
To co najbardziej mnie triggeruje to bezuzytecznosc obroncow.Serio.
Ci goscie sa na boisku useless.Nawet jak typ wyprowadza kontre,to raz na 10 razy przelaczy mi na wlasciwego zawodnika.Sa tez akcje gdzie prostopadlym podaniem wyjasnia cala linie obrony mojego teamu.Jednym #!$%@? podaniem czaicie to ? Nic to,ze wladuje mu brame,jak zaraz strace 2 przez ulomnosc mojej obrony,bo ustawia sie ona tak,ze wjezdza sie w nia jak w maslo i czesto przy 20 minucie padaly juz po 4 bramki.No paranoja.Uwazam ze to chyba najgorsza fifa w jaka kiedykolwiek gralem (mowie tu tylko o fut,bo normalne mecze gra sie troche inaczej).
A to,co jest wisienka na torcie tej fify to mnogosc kart.Policzy ktos ile jest kart ocenionych na 85 lub wiecej ? Przeciez to calkowicie psuje zabawe i sprawia ze gosc z lepszym skladem ma od poczatku meczu prosciej,bo majac obrone zlozona z ikon te karty same biegaja,podczas gdy moi zawodnicy odsuwaja sie od pilki i dostaja palpitacji przy probie odbioru.
Mam nadzieje ze 19 cos zmieni,bo jesli nie to chyba podziekuje ea za zrecznosciowke p2p i przerzuce sie na pesa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#fut #fifa #gorzkiezale #ps4
  • 20
  • Odpowiedz
@Ber_in: Pamiętam ze jakis jutuberek liczył te karty, w porównaniu do 16 czy tam 17 było ich praktycznie 10x wiecej xD

Edit - Na jednej stronie futbinu jest 30 zawodników, a stron 37.5 ;)
  • Odpowiedz
@Ber_in Po pierwsze, ułomność obrony w tej części to rzeczywiście duży problem nawet dla profesjonalistów. Jedynym wyjściem na minimalizację strat to grać cała obroną (LO, 2x ŚO, PO) z wytycznymi zostań z tyłu oraz dwoma ŚPD/ŚP z takimi samymi wytycznymi.
Po drugie, tak, jest dużo kart specjalnych i EA z tym przesadza, ale burzyć się o to gdy każdy ma karty tots w składzie, bo gry od samego początku to słaby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ber_in: FIFA mnie ciągnie jedynie przez licencję, karty, sam zamysł kart i całego futa, jednak gameplay to totalne dno i każdy mecz gra się całkowicie inaczej, jakby gra przed meczem losowała statystki dla graczy, bo w jednym meczu podają idealnie a w drugimi już tak #!$%@? że nic nie daje się zrobić. Najbardziej śmieszy mnie wygrywanie górnych piłek (po wykonaniu przez bramkarza) - w jednym meczu twoi zawodnicy będą zgarniać
  • Odpowiedz
@Ber_in:
może zacznij grać na trochę niższym poziomie? amator/nowicjusz? owszem klasa światowa to już ręce potrafią boleć od pada a legendarny/ultimate to jest rzeźnia
jeśli chodzi o obronę to 4 obrońców jak ktoś wyżej pisał. Najłatwiej zgarniać paczki/coinsy w squad battles, liga jest spoko ale tam masz narzucony poziom trudności na dany mecz
jeśli chodzi o obronę to polecam:
- ogarnąć kilka filmików z yt, jeśli dobrze pamiętam gość z kanału kartomania fajnie opowiada jak się bronić, skąd strzelać itp
- w obronie potrenuj kombinację trzymasz r1 + X biegnie wtedy do piłki dwóch zawodników, wiadomo trzeba z tym też uważać bo przy tym przestaje być kryty jeden z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chim3ra Ulomnosc tej obrony sprawia,ze graja cyferki na karcie zamiast Ciebie i taka prawda. A co do kart,to tak,nikt mi nie bronil grac od poczatku,tylko ze jak mialem grac bez konsoli ?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kielbasior
@RidgeForrester
I nie zrozumcie mnie chlopaki zle,kiedy przegrywam bo przeciwnik jest lepszy,to staram sie wycoagnac z tego wnioski,podpatrzyc jak wyprowadza akcje i cos z tego meczu wyniesc,walczac przy tym do konca.Nie jestem tyowm goscia ktory wychodzi jak dostaje po dupie.
  • Odpowiedz
@Ber_in: brawo, nie poddawaj się, zresztą to tylko gra. Teraz się tak zastanawiam czy moje rady nie są o kant dupy rozbić bo z miesiąc temu (może więcej) coś w fucie było że co kilka dni dawali spoko karty na zawsze (nie wymienne) trzeba było nimi zagrać i zagłosować, np dostawałeś trzech obrońców (jakieś chyba różowe karty) głosowałeś i miałeś czym grać. Jak chcesz to włączę playa i zrobię jakiegoś
  • Odpowiedz
@Ber_in: każdy skarży się na niekonsekwentny gameplay, nie tylko niedzielni gracze. Nie przejmuj się jak nie wychodzi, nie graj dużo pod rząd (a zwłaszcza jak jesteś wkurzony), to będzie lepiej. Bez składu w sierpniu będziesz odstawał mocno, bo każdy ma teraz mnóstwo kart, które były rozdawane za darmo lub poł-darmo, przez co nowi gracze nie mają za bardzo podjazdu. Dobry gracz pociśnie słabego nawet srebrnymi kartami, ale kiedy różnica skilla
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RidgeForrester Tak,nazywaja sie bodajze futties,mam dembele i donmarume (chyba tak sie pisze),a od ostatnich 10 meczow 2 gosci mialo sklad bez ani jednej karty innej niz zlota/zlota swiecaca ew. Z jakimis srebrami. Wczoraj gralem z typem ktory mial dwoch cbd (luiz i bakayoko XD )po bokach obrony i przerznalem 3:2 pomimo wiekszego posiadania pilki,strzalow i dokladnosci podan. Pewnie,dawaj.Pokaze wam swoj hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kielbasior
  • Odpowiedz
@Veyn nie mam chyba felipe i mbappe tez zresztą jego nawet nie chce. Smolow jest dla mnie git robote robi a na lawce czeka milik i tez dobrze mi sie nim gra ale dzieki za rady wygląda na to ze nie mam wszystkich futties
  • Odpowiedz