Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś chce posłuchać lwowskich (i nie tylko) piosenek z ust prawdziwego Lwowiaka to jest ku temu okazja w Krakowie. W Awarii co tydzień koncerty daje postać niezwykła - Jerzy Bożyk (ur. 1941).

https://www.kawiarniany.pl/2018/08/21/jerzy-bozyk-w-awarii-koncerty-piosenek-lwowskich-i-nie-tylko-lwow-w-krakowie/

Przy okazji ktoś w Krakowie wie o miejscach mających choć kawałek lwowskiego rodowodu? Ale mniej oczywistych niż Jama Michalika i cukiernia na Starowiślnej :)?
#lwow #kresy #krakow #muzyka #jazz
kawiarnianypl - Jeśli ktoś chce posłuchać lwowskich (i nie tylko) piosenek z ust praw...

źródło: comment_FqJYMHyWtV7rmD39ThcWtDI20Jf5Gpmv.jpg

Pobierz
  • 10
@kawiarnianypl Skoro założyłam konto i natrafiłam na Twój wpis, korzystając z okazji dziękuję Ci za świetną pracę jaką wykonujesz - dzięki Twojej stronie zapragnęłam odwiedzić Lwów. Z informacji zawartych na niej korzystałam na okrągło, nigdy mnie nie zawiodły. Byłeś moim przewodnikiem po Lwowie. Wszystkim znajomym, którzy wybierają się na Ukrainę, również zalecam zapoznanie się z Twoimi wpisami, to takie pierwsze "must see" jeszcze przed wyjazdem.
@kawiarnianypl: oo ziomek z fejsa! Kiedyś szukałem coś o Lwowie i znalazłem twój FB. Mega dobrą robotę robisz/robicie, bo nie wiem czy tylko 1 osoba prowadzi. Kiedyś na bank odwiedzę Lwów z rodziną, bo jakby nie patrzeć z rodzinnego domu mam bliżej do Lwowa niż do Krakowa czy W-wy. Choć emigrowalem do Krakowa, to czuję że Lwów byłby na bank (gdyby nie historia) moim miastem.