Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie jak czytam żale, że księża nieopodatkowani, że tak dużo zarabiają, tak dobrze im się żyje, jeżdżą mercedesami, a zaraz po tym ŻEBY ICH OPODATKOWAĆ. Ludzie, #!$%@?. #!$%@? salto. Widzicie korzyści, które płyną z nieopodatkowanej pracy. Czemu nie żądacie DLA SIEBIE takiego opodatkowania jakie mają księża? No pytam, dlaczego? Serio mnie to zastanawia. Dlaczego w tym kraju jak Kowalski widzi Malinowskiego w Mercedesie to chce, żeby Malinowski tego Mercedesa stracił, a nie wzbudza w sobie pragnienie, by samemu mieć Mercedesa? Co jest #!$%@? z wami? Przekonajcie mnie, że lepiej opodatkować kleche, zamiast zdjąć obciążające podatki z piekarza, hydraulika i kasjera z Biedronki, i wszystkich innych, jeśli się mylę.

#przemyslenia #bekazkatoli #gimboateizm
  • 11
@ZohanTSW: postkomunistyczna zawiść to jedno, realia polityczne to drugie. Żyjemy w partiokracji, partie muszą ciągle zwiększać budżet państwa, by starczyło na przekupstwo kolejnych grup społecznych. Dlatego wyrównanie podatków w górę jest jedynym możliwym rozwiązaniem.
@arekarek: a obniżenie podatków, strefa wolna od podatków? Od tego nie #!$%@? państwo, podatki ciągle są podwyższane i kiedyś państwo nie jebnęło, a były niższe podatki (jak choćby vat 22%)