Wpis z mikrobloga

@KarmazynowyJanush: mogą, bo ten silnik po prostu potrzebuje stałej opieki i rzetelnego serwisowania, a nie zalania 5w40 raz na 5 lat, co robi większość januszy, którzy do tej pory motoryzację znają tylko z Gulfa III, a potem OJEZU jaka ta Mazda awaryjna!!1 Generalnie jeśli cię stać na serwis i spalanie to jest to SUPER auto!
  • Odpowiedz
@golf3cabrio: @KarmazynowyJanush: 200k i generalka to właśnie mit powtarzany i utrwalony właśnie przez złe traktowanie przez #januszymotoryzacji, czyli to co pisałem dwa posty wyżej.

Ogólnie to RX8 brałbym tylko jakąś perełkę z forum mazdy, a nie jakieś szroty z olxa. Przy tym aucie trzeba po prostu stać i na nie chuchać, a prędzej taką wychuchaną Madzię dostaniesz od pasjonata modelu, niż od typowego sebixa.

No
  • Odpowiedz
@KarmazynowyJanush: zajebista - miałem w latach 2013-15, potem sprzedałem sąsiadowi, który wsadził 2JZ z Supry i jeździ do dzisiaj. Można powiedzieć idealna maszyna do zabawy.

Generalnie jakie są problemy:

- nie kupuj roczników 2006-2007 chyba, że od razu chcesz wymieniać silnik. 2004-2005 już zwykle są zrobione, generalnie chcesz mieć pod maską silnik z polifta, który ma poprawione smarowanie
- "redline a day keeps the mechanic away" - jeśli cały czas jeździsz na niskich obrotach, w wanklu zbiera się nagar przy wierzchołkach rotorów. Przez to lecą uszczelki i silnik masz
  • Odpowiedz
@benethor: pytanie o gaz bylo czysto teoretyczne... i zupelnie nie spowodowane januszerka tylko checia dowiedzenia sie jak silnik na to reaguje. Na forum mazdy widze wlasnie ze chyba wankel znosi to dosc dobrze.
  • Odpowiedz