Wpis z mikrobloga

@Gabishi: Nie chodzi o nich by zaczeli nagrywać a bardziej edukować i trafiać z tym przesłaniem do młodych, bo owszem mamy teraz mode na takie rapy i w sumie od zawsze rap miał wiecej wyswietleń jak hip hop ale byli tacy co trzymali poziom jak Rakim czy Kool G Rap
@Gabishi: jaki gnój? Clickbait i tyle
Fajnie że to nie jest typowe starcze pieprzenie ale ciągle to starcze pieprzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jego główny argument - to że rzekomo raperzy powinni brać odpowiedzialność za rapowanie o broni czy dragach jest nietrafiony zupełnie, sam zauważył że ludzie najczęściej na to odpowiadają że w filmach czy grach się takie rzeczy pokazuje i ludzie się przez to nie zabiją,
@Gabishi: Jeszcze dodam bo nie zdążyłem edytować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że ludzie się tam zabijają to nie jest wina hip-hopu tylko dostępu do broni i samej czarnej społeczności i no #!$%@? mnie jak ludzie zwalają to na raperów a tym bardziej gdy robi to ktoś taki jak DMC. W polsce też pełno osób słucha amerykańskiego rapu i nikt się jakoś nie ma takich problemów.
@
@FairPlay: Skąd takie informacje?
Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegającej na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki wśród czarnoskórych mieszkańców. Chociaż rap powszechnie uważany jest za muzykę, to wielu naukowców wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z
@codeinum: to tylko nazwy, każdy z elementów hip hopu w tym rap(za proto rap uważa się chociażby niektóre utwory Boba Dylana) istniał przed samą kulturą hip hopową, natomiast na dzień dzisiejszy każdy utwór który zawiera rap można uznać za utwór hip-hopowy. Chociaż istnieje też muzyka hip-hopowa w które się nie rapuje np. to co tworzą turntabliści, czasem włącza się do niej też współczesne rnb.
@ShadyTalezz: Widzę już Cię w tych postach dot. hip hop kultury któryś raz z kolei i naprawdę mam takie osobiste pytanie, ile Ty masz lat? :) nie chodzi mi o złośliwości ale nie mając hmm wyobraźni? i jakiegoś choć troche poztywnego nastawienia udowadniasz po prostu że nie masz pojecią o tym co komentujesz. Czarna społeczność od zawsze miała problem z dragami alkoholem i przestępczością, to jest temat rzeka. Hip hop miał