Wpis z mikrobloga

@noitakto: Jak mnie #!$%@?ą ONR powołujący się na Endecje i sukcesy Dmowskiego zapominając że ich organizacja oddzieliła się od Narodowo Liberalnej (Kapitalistycznej) endecji powołując swoją organizację wzorowaną na obecnie popularnych w Europie ruchach faszystowskich nazistów itp w skrócie Narodowo Socjalistycznych. Gdy Dmowski kooptował za zmniejszeniem biurokracji wolnym rynkiem prywatną działalnością oraz zmniejszeniem roli państwa na rzecz pracy u podstaw. Najlepsze jest to że Dmowski raz napisał list do znajomego gdzie w
@noitakto wydaje mi się że oni jego. Ale to co podajesz możesz przypisać każdej grupie społecznej. A nikt nie powiedział że ksiądz to ideał . Wszyscy są grzeszni wg biblii ( nie, nie jestem wierzący)
@Von_Maras: Tylko że te same boże baranki, które grzeszą okrutnie i na masową skalę, i nie widzą w tym problemu, nam by zaciskały obrożę przyzwoitości ciaśniej i ciaśniej. Problem nie jest w grzeszeniu, tylko w tolerowaniu grzechu, i to przez osoby publiczne u osób publicznych, u tych mitycznych pasterzy, którzy powinni nas nie wieść na pokuszenie. To jest mirku właśnie hipokryzja Kościoła, ktory u siebie nie widzi najmniejszego problemu, jedni księża
@noitakto a ja wychodzę z założenia że nie można generalizować. Sam na etapie szkolnym poznałem wielu księży ( byłem na bodajże 3koloniach z Parafii) i tylko jeden był naprawdę #!$%@?ęty. Reszta to mega pozytywni ludzie. Wesoło uśmiechnięci i zabawni. Nie kaDy to pedofil, hipokryta i pyszałek
@Von_Maras: nie każdy. Tak samo jak nie każdy PiSowiec to zły człowiek, nie każdy nazista to zbrodniarz itd. Nie zmienia to faktu, że przynależność do instytucji, zwłaszcza takiej, w której składasz ślubowanie, czyni cię współodpowiedzialnym. Oczyeiście, w teorii idea Kościoła jest fajna. Ale praktyka ostatnich 1500 lat (przynajmniej) pokazuje, że to tylko fasada.