Wpis z mikrobloga

idź nad wodę, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Weź ze sobą wszystkie swoje dzieci i pozwól im wejść do morza. Mało tego spuść dzieci z oczu. Obwiniaj wszystkich tylko nie siebie. jprdl... zamiast rozpaczy i pukania się w głupi łeb miej pretensje do każdego i czekaj na odszkodowanie.

#madki
  • 101
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@semperfidelis: tak zapomniałem, że Polacy to bydło nie potrafiące przyswajac podstawowych komend typu czerwona flaga, czerwone światło, czy czerwony znak STOP. Weź ty przestań mówić o opcjach bo to nie ma sensu ratownicy maja obowiązek kontrolować cala długość plaży a nie pilnować gowniakow wskazujących do morza bo to jest obowiązkiem rodziców i kropka. Bardzo mi przykro, ze dotknęła ich taka tragedia ale jeszcze bardziej mi szkoda tych bogu ducha winnych
  • Odpowiedz
@semperfidelis: nom tak było, ratownicy siedzieli sobie na tych drabinokrzesełkach jak w słonecznym patrolu widzą że dzieciarnia wchodzi do wody i już nie wraca i stwierdzili że #!$%@?ć bo byli na plaży z czerwonym patykiem
100%legit
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@semperfidelis: mieszkam nieopodal morza od 30 lat. Stracenie orientacji przez dziecko uderzone falą lub wciągnięte pod wodę to są sekundy, to nie jest akcja, która rozgrywa się w ciągu minut tylko dosłownie sekund. Wina ratowników jest znikoma nawet jeśli nie zareagowali w odpowiednim czasie, przerażające jest niestety podejście rodziców, którzy powinni wychowywać dzieci a nie hodować. Nie szkoła ani nie ratownicy powinni dbać o bezpieczeństwo i wychowanie twoich dzieci, gdy
  • Odpowiedz
@CudMalina: W ogóle najgorszy jest fakt, że banda stulejarzy wartościuje dzisiaj ludzkie życie programem 500+. Tak jakby te dzieci były wyłącznie pieniędzmi na koncie na gierki i pizzę. Zezwierzęcenie totalne. Na pewno rodzice jedyne o czym teraz myślą, to o 1500zł mniej w portfelu co miesiąc, a nie o tym, że właśnie stracili trójkę dzieci, które przeżyły z nimi spory kawałek ich życia, że z każdym jednym dzieckiem wiązał się
  • Odpowiedz
ratownicy wyjdą z tego, liczę że tej madce dojebia kare


@Myszoskocznia: No mam nadzieję, że ratownicy wyjdą z tego obronną ręką. Już niejedna taka sprawa była, że rodzice nie dopilnowali dziecka, a potem mieli pretensje do całego świata i domagali się odszkodowania. Weźmy takiego Jasia Melę, co się wpieprzył w czasie burzy do zamkniętej stacji transformatorowej. Albo dzieciaka, który się chyba Kreta zamkniętego napił w markecie budowlanym i rodzice też
  • Odpowiedz
tak zapomniałem, że Polacy to bydło nie potrafiące przyswajac podstawowych komend typu czerwona flaga, czerwone światło, czy czerwony znak STOP.


@provotor: Daję sobie uciąć obie ręce, że jak podejdziesz do dowolnego człowieka - turysty na plaży - dajmy na to, takiej matki z dzieckiem, i zapytasz, o co chodzi z tą flagą na patyku, to bardzo często usłyszysz, że w sumie to nie wiedzą, albo w sumie to nie zauważyli. I tutaj zaczyna się rola ratownika, by zareagować, kiedy ktoś łamie przepis/zasadę - tak samo jak przy niezauważeniu czerwonego światła rola policjanta.
Napisałem już, że ani ty, ani ja, ani nikt z tutaj piszących nie widział sytuacji i jest to tylko puste gdybanie, ale mówienie o matce, która 4 dni temu straciła 3 swoich dzieci, że robi cokolwiek dla pieniędzy, kiedy ona pewnie nie jest w stanie wypowiedzieć prostego zdania z powodu szoku, to czyste #!$%@?ństwo. Podobnie, jak sprowadzanie utraty trojga dzieci do roli bankomatów z 500+.

Sprawa jest zbyt skomplikowana, żeby tutaj ją rozstrzygnąć i posunięcie prawnika jest jak najbardziej słuszne - od tego ma
  • Odpowiedz
@Wejszlo: Wina rodziców jest oczywista. Natomiast to, że idziesz w jakieś miejsce to nie znaczy, że masz zamiar spowodować czyjąś śmierć. A debili jest wielu, tylko nie każdemu utoną dzieci będące pod jego nadzorem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semperfidelis: ale ja nie mowie nawet nic o pieniadzach to tragedia, mowie ze jakikolwiek pozew skierowany w stronę ratowników to kpina. Co do tych śmiesznych flag na patyczku to wlasnie po to sa ratownicy zeby do nich podejść i się dopytać po co są zawieszone, juz nie mowie nawet ze człowiek w podstawowce uczy sie co dana flaga oznacza czerwona=niebezpieczeństwo podobnie jest jesli chodzi o oznakowanie górskie. Kolejna sprawa, ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semperfidelis: nie zmienia to niczego nawet gdyby zdarzyło się to na skraju plaży strzeżonej. Zadaniem ratownika jak sama nazwa wskazuje jest ratowanie, dla tego też była czerwona flaga z zakazem kąpieli i wierzę, że ratownicy zrobili co w ich mocy - skutkiem ich działania był helikopter którym transportowali chłopca do szpitala.
Nie powinienem tego mówić, ale znam tak odratowana osobę po dłuższym niedokrwieniu mózgu po podtopieniu i chyba wolała by
  • Odpowiedz
@kurkuma: Ta kobieta jest w takim szoku i stresie, że jak sobie pomnozysz swoją największą życiową tragedie x10, to wciąż będzie mało. Strata dziecka jest ogromna traumą, a 3 jednocześnie z własnej winy, to już ponad ludzkie siły.
Ona na pewno siebie nienawidzi za popełnione błędy, ale nienawidzi też świata i wszystkich dookoła. Nie oceniamy jej tak krytycznie, ona nie jest sobą w tym momencie i (prawdopodobnie) już nigdy do
  • Odpowiedz
Co do tych śmiesznych flag na patyczku to wlasnie po to sa ratownicy zeby do nich podejść i się dopytać po co są zawieszone


@provotor: I o tym pisałem na samym początku, abyś później mógł mi napisać, żebym przestał.
Jeśli ratownicy wykonywali swoją robotę prawidłowo to nie mają się czym martwić. Jeśli jednak okaże się, że coś było nie tak, jak powinno, to powinni ponieść konsekwencje. I tyle w temacie.

@ManamanaTuriruriru: OK, tylko czy ich reakcja była dopiero po tym, jak matka zobaczyła, że nie ma dzieci, czy zareagowali sami widząc, że dzieci znikają pod wodą? Takie niuanse rozwiąże
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurkuma: źle to napisałem. Ratownicy są po to zeby ci ludzie do nich podeszli i zapytali i te ostrzeżenia, bezsensem by bylo gdyby ratownicy do każdej rodziny z osobna podchodzili. To jasne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semperfidelis: źle skierowałem odpowiedź zamiast do ciebie to do kurkumy i troszkę literówek zrobiłem przez autokoretke ale w moim komentarzu masz sedno sprawy. Jak nie wiedzieli co oznaczają flagi to mogli zapytać ratowników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@semperfidelis: ratownik nie jest w stanie wychwycić wszystkiego, w sezonie na odcinku plaży strzeżonej potrafi przebywać i 200 osób. Czy ty wierzysz w to, że przy proporcji 1:50 czy 1:80 był byś w stanie upilnować wszystkich? Może to nie ten przypadek, ale ratownik jest po to by udzielić pomocy w razie potrzeby a czynnik ludzki to 90% sukcesu w takiej pracy. Wypadki zdarzają się na basenach gdzie nie ma prądów
  • Odpowiedz