Wpis z mikrobloga

@spoxman: Łoooo paaanieee, ale wielki! Tu nie ma co reanimować, ale zgaduję, że nie był nigdy przesadzany, możesz to zrobić póki nie kwitnie i nie planuje. Ucinasz wszystko, co jest suche, suche korzenie też, usuwasz spod trzonu zbędne elementy w stylu mech/ koszyczek z mchem/ gąbka. Myjesz dokładnie doniczkę, dajesz nowe podłoże (ja polecam florię z kauflandu, dobra proporcja kory do kokosa, niezła jakość) na spód, wkladasz roślinkę, uzupelniasz luki między
@tracheotomia omg, jaka mega odpowiedź! Dzięki, że Ci się chciało. Nie wiem czy zdjęcia wszystko oddają. Łodygi nad doniczką uschły na wiór, ale korzenie w doniczce są jeszcze jasno zielone. Zrobię jak mówisz. BTW, to prawda że stroczyk musi mieć przezroczystą doniczkę?
@spoxman: Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie, ale faktem jest, że storczyki phalaenopsis korzeniami przeprowadzają fotosyntezę, takie są sprytne. Ja używam przezroczystych, czasem wsadzam w cięższą osłonkę na jakiś czas, jak wypuści dużo kwiatów i przeważają doniczkę (czyli zwykle na jakieś pół roku i więcej xD). I w ogóle do wszystkich storczyków używam przezroczystej doniczki, bo ja tam wolę mieć kontrolę nad korzeniami
@tracheotomia no też chciałem, ale takiej dużej nie znalazłem. Może przy przesadzaniu spróbuję wsadzić w mniejszą tę plastikową doniczkę to potem będzie łatwiej kupić szklaną osłonke