Wpis z mikrobloga

@destiny007: Koszt zasadniczo bez znaczenia, kanałowego sobie nie dam zrobić, idę wyrwać do najdroższego dentysty w mieście, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Ogólnie jeszcze za dzieciaka nie miałem kłopotu z chodzeniem do dentysty, wlasnie 6-8 lat temu jedna rzeźniczka mi spaczyła psychikę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NieUsune noo to jest najgorsze. Musisz trafić na kogoś fajnego i godnego zaufania i wtedy nie będzie problemu. Ja dobrze trafiłam na babkę że świetnym podejściem do pacjentów i nigdy nie miałam stresu przed pójściem do dentysty.
@NieUsune Trafić sympatycznego dentystę (boleć będzie zawsze), ale żeby miał przyjemne usposobienie i podejście. To jest pół sukcesu. Drugie pół to chodzić regularnie i po 3 wizycie strach odejdzie a przyjdzie fascynacja zdrowymi zębami
@North_Dakota: Właśnie ból sam w sobie problemem nie jest, bo zawsze mówię, że przyjemniejsze jest dostanie w ryj niż samo leżenie na fotelu dentystycznym, także chodzi o sam komfort psychiczny. Masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@destiny007: Koszt zasadniczo bez znaczenia, kanałowego sobie nie dam zrobić, idę wyrwać do najdroższego dentysty w mieście, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Ogólnie jeszcze za dzieciaka nie miałem kłopotu z chodzeniem do dentysty, wlasnie 6-8 lat temu jedna rzeźniczka mi spaczyła psychikę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlaczego nie dasz sobie zrobić kanałowego? Skąd takie uprzedzenie? :>
@NieUsune Nieee, ale siedzę w tym troszkę :D I bardzo mnie to ciekawi dlaczego ludzie się tak nastawiają. Na ból, ogólnie leczenie, to rozumiem. Sama czasem trafialam na takich lekarzy, że japiernicze xd Za to najciekawsze jest to, że około 70% pacjentów woli usunąć ząb, niż poddać się leczeniu endodontycznemu. A co najciekawsze. 3/4 z nich woli właśnie go usunąć i wstawić implant.
@Tuptol: Wiesz, leczenie kanałowe ma opinie bardzo bolesnego. Może to tylko opinia, sam kiedyś miałem dwie szóstki robione kanałowo i nic nie bolało :D Ale to zanim poznałem moją późniejszą panią "stomatolog".