Wpis z mikrobloga

Szkoda, że internet nie istniał też 100 lat temu, w momencie gdy wprowadzano prawa wyborcze dla kobiet. Z chęcią bym poczytał komentarze na tagu #4konserwy o tym, że:

- prawa wyborcze stworzono z myślą o facetach
- lewactwo burzy fundamenty naszej cywilizacji
- dzisiaj prawo głosu dla kobiet, a jutro dla małp
- to jest niezgodne z naturą, by kobieta o czymś współdecydowała
- Europa upada

I tak jak wszyscy się śmiejemy teraz (no może poza kucowskim marginesem) z przeciwników nadania kobietom praw wyborczych, tak ludzkość za kolejne 100 lat będzie się śmiała z teraźniejszych przeciwników związków partnerskich.

#neuropa #lgbt #polska #polityka
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@waro: @cocox1: i myślicie, że upłynęło już wystarczająco dużo czasu aby z całą pewnością ocenić, że prawa wyborcze kobiet to był korzystny ruch dla naszej tzw. zachodniej cywilizacji?
Tzn. nie twierdzę czy nie był ale takie oceny to sobie darujcie teraz, bo to dopiero na kartach historii będzie widać za jakiś wiek albo dwa. Może np. przez to cała ta cywilizacja zachodnia upadnie rozniesiona przez barbarzyńców, którzy trzymają kobiety krótko - tak samo jak upadły starożytny Rzym czy Grecja gdy po czasie kultu silnych mężczyzn i delikatnych kobiet, gdy to podbijali i rządzili światem, zmiękły im faje, zniewieścieli i zaczęli się oddawać orgiom, pijaństwu i dotykaniu nawzajem po siusiakach, etc... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze mówiąc to w kontekście tej całej tęczowej propagandy wciskanej na każdym kroku oraz ostrzących sobie zęby "barbarzyńców" ze świata islamu to nasza obecnie dominująca cywilizacja wydaje się dokładnie kroczyć po śladach wielkich
  • Odpowiedz
@szpongiel: Ten cykl to zwykle januszostwo. Do tego powołujesz się na to, że dopiero z perspektywy czasu można coś ocenić, ale nasz moment w cyklu, to jednak można już teraz, bo przecież znasz przyszłość i wiesz, że idą czasy ciężkie i są tuż tuż.
  • Odpowiedz
@neib1: co masz na myśli, że to januszostwo?
Co do filmiku, który podałeś to mam wrażenie, że już go kiedyś oglądałem. Ale zobaczę jeszcze raz.
Po samym tekście z miniatury, koncepcja że emancypacja kobiet była sponsorowana przez "globalistów" aby ściągać więcej podatków i mocniej wrobić rodziny w robotę, kojarzę. O to chodzi?
  • Odpowiedz
@szpongiel: Mam na myśli, że to nie jest żadna poważna koncepcja historyczna, tylko chłopski rozum.
Co do filmiku to tam o różne rzeczy chodzi. Ogólnie nwo i było to w c--j znane za Waldków na wykopie. Możesz pamiętać, bo chyba długo tu jesteś. Przynajmniej takie mam wrażenie.
  • Odpowiedz
@neib1: pierwsze konto, które usunąłem to miałoby pewno już ponad 10 lat teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, równie dobrze możesz spuścić na drzewo foliarskie bajania tak samo jak i chłopski rozum.
Wg mnie to nie januszostwo, tylko duże uproszczenie uwarunkowań psychologiczno-ewolucyjnych. To jest normalne, że jak poprzeczka jest wyżej (ciężkie czasy) to ludzie muszą być silniejsi, itd...

  • Odpowiedz
Do tego powołujesz się na to, że dopiero z perspektywy czasu można coś ocenić, ale nasz moment w cyklu, to jednak można już teraz, bo przecież znasz przyszłość i wiesz, że idą czasy ciężkie i są tuż tuż.

@neib1: no ale jednak musi jeszcze trochę tego czasu upłynąć bo jak widzisz po wpisach, do których odnosił się mój pierwszy tu komentarz, to jak na razie ocena jest zgoła odmienna. Najwyraźniej
  • Odpowiedz
@Troester: kobiety od zarania dziejow robily chociazby na polu jako chlopki. Czy ty myslisz ze kobiety lezaly i pachnialy? Nie. One ciężko z----------y jako pomoc domowa, wspomniane chłopki, j----y jako pracownicy produkcyjni. Tylko nieliczne kobiety ( o ile wyszly bogato za maz) mogly sobie pozwolic na nic nierobienie
  • Odpowiedz
@Mr_Gray: a wiesz, że nie wszystkie kobiety mieszkają na wsi?
ten sławetny przykład wyzyskiwania chłopów i chłopek zawsze bawi
@Yxonumei: porównujesz dzisiejszą pracę na etacie do pracy w domu? wiesz czym zajmują się dzisiaj kobiety które tylko wychowują dzieci? pewnie nie wiesz, ale mam taką ciotkę i zapewniam cię, że nudzi jej się tak, że majtki prasuje
  • Odpowiedz
sugerowanie, że demokracja jedt optymalnym sposobem rządzenia krajem, przy jednoczesnym narzekaniu na to, kto nim rządzi


@Shatter: najlepiej jak rządzi krwawy dyktator-s-----a, i trzyma ludzi za mordy, przynajmniej nikt nie narzeka bo ci narzekający szybko znikają dziwnym trafem
  • Odpowiedz
@Troester: nie mam na myśli czasów obecnych, tylko zajmowanie się gospodarstwem sto lat temu i dawniej, czyli praca większości populacji. Bez bieżącej wody, bez elektryczności.
  • Odpowiedz
@waro: @pk347: @cocox1: Ogarniacie wy, że prawa wyborcze były powiązane z poborem wojskowym? W wieku 18 lat w razie W facet leci do woja, więc w od 18 r. życia ma prawo wyborcze, chętnie bym przehandlował swoje prawo wyborcze dzisiaj, żeby tylko wojsko nie zawracało mi gitary jakimiś komisjami, pokazywaniem fiuta jakiemuś dziadowi, marnowaniem 2 h w poczekalni, a potem potencjalnie jeszcze wezwaniami na ćwiczenia/do garnizonu/
  • Odpowiedz
Tak, dokładnie tak sugeruję. Nie jestem na tyle mądry, żeby wskazać lepszy system


@Shatter: na tym zdaniu powinieneś skończyć a ja powinienem to skomentować radosnym: XD. Nie znam systemu w ktorym prawo głosu mają tylko doktorzy politologii, a wiem że gdy rządzi wąska grupa to ryzyko korupcji jest takie samo jak w historyjce z bezdomnym. Tylko że w demokracji skorumpowany bezdomny ma tyle do gadania co ty. Gdy skorumpowane elity
  • Odpowiedz