Wpis z mikrobloga

Mirki początkujący w #aspnet Jak przekazuję listę List<> przez kontroler (c#) do widoku w asp.net to jeśli wstawię w pliku cshtml @Model List (Student to prosta klasa zawierająca imię i nazwisko) to za każdym #!$%@? razem przed wyświetleniem listy pojawia się coś takiego. "System.Collections.Generic.List`1[DziennikLekcyjny.Models.Student] List" i dopiero wyświetlają się elementy listy z pomocą razor i foreach. Nie jest to zależne od tego czy lista jest pusta i czy jakakolwiek treść jest w pliku cshtml Spędziłem nad tym pół wieczoru i okazało się, że jak dam @model (z małej litery) to wszystko jest ok i lista się wyświetla, a najbardziej byłem zaskoczony, że jak skasowałem to słowo kluczowe @model to wszystko hulało. Teraz jak patrzę to wszędzie używa się @model pisząc z małej litery. Ktoś wie czemu tak jest i do czego służy słowo @Model z wielkiej litery i czemu działa bez tego? #naukaprogramowania #dotnet
  • 1
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88:
Pisząc na początku widoku
@model DziennikLekcyjny.Models.Student
mówisz razorowi, jakiego typu jest model do którego odnosisz się poprzez @Model. Czyli: z małej - to słowo kluczowe razora a z dużej - to nazwa property widoku, która przechowuje to co przekażesz via View() w kontrolerze.
  • Odpowiedz