Wpis z mikrobloga

@enemydown: mam ten film w 4k i w tej wersji widać OGROMNĄ ilość niedoróbek w tym filmie.

Dwa przyklady z rzędu w ostatniej scenie "DOKLEJONA" głowa marka ruffalo do Hulkbustera co już w kinie wywołało śmiech na sali plus scena jak Thor przelatuje tuż nad ziemią rozbijając hordy obcych.

Black Panther i jego VFX wywoływał śmiech na sali ale wydawało się że przy filmie z budżetem 500mln USD takie kwiatki już
Pobierz A.....h - @enemydown: mam ten film w 4k i w tej wersji widać OGROMNĄ ilość niedoróbek...
źródło: comment_m3xEPN5coUfl84rWJSDokHjUtAGkBJV3.jpg
Przy Avengers pracowało kilkanascie domów które było odpowiedzialnych za postprodukcje i VFX i aż dziw bierze że mamy coś takiego.


@AmonGoeth: A przemnożyłeś przez liczbę ludzi i pensje? :D

ale Bloomberg jakiś czas temu i Forbes ładnie podsumowali całą branżę słowami "Skoro jest tak dobrze $$$ to dlaczego jest tak źle"


Bo nie znają się na robocie? Sorry, ale zarówno jedni jak i drudzy gówno wiedzą o branży.
Bo nie znają się na robocie? Sorry, ale zarówno jedni jak i drudzy gówno wiedzą o branży.


@loczyn: wpisz sobie MCU VFX / CGI fraze a google wysra ci kilkadziesiat wyników.
no ale nonejm z wykopu wie swoje.

@AmonGoeth: A przemnożyłeś przez liczbę ludzi i pensje? :D

Nie ma to znaczenia, przy takich budżetach nie ma absolutnie miejsca na takie rzeczy. Pracuje w agencji reklamowej jako kreatywny strateg i nie
@AmonGoeth:

wpisz sobie MCU VFX / CGI fraze a google wysra ci kilkadziesiat wyników.


Większość to utyskiwanie "dziennikarzy" którzy mało wiedzą jak to wygląda faktycznie.

no ale nonejm z wykopu wie swoje.


enemydown też jest nołnejmem z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma to znaczenia, przy takich budżetach nie ma absolutnie miejsca na takie rzeczy. Pracuje w agencji reklamowej jako kreatywny strateg i nie przechodzi mi
@Morit: Ale akurat Czarna Pantera naprawdę słabo wyglądało pod względem efektów specjalnych, nie wiem jakim cudem ale sam kostium Pantery zwyczajnie wygląda bardzo słabo, przy zbliżeniach to już w ogóle słabizna. Animacje też nie powalały.

@AmonGoeth: Chociaż odpowiedź czemu efekty nie muszą powalać jest w sumie banalna, do kina poszło mnóśtwo ludzi i w boxofficie Pantera sprzedała się też bardzo dobrze. Co jest dosyć śmieszne, bo akurat słabe CGI
@DiscoKhan: Pantera stała się sukcesem nie ze względu na "jakość" jaką reprezentowała sobą ale jako tzw "movement" - ruch jaki za sobą niosła. Film stał się wręcz ikoniczny w oczach czarnoskórych którzy stanowili 80% audiencji filmu, chodzili na film wielokrotnie, oraz ogromne wsparcie branżowe m.in muzyczne w tym Kendrick Lamar który jest autorem OST do filmu z SZA, oboje to ikony w USA.
Kevin Faige sam przyznał że sukces BP był