Wpis z mikrobloga

czy ktoś wie skąd może się brać regularnie podwyższony ALAT? nie pije alkoholu, staram sie zdrowo odzywiac, nie biore zadnych tabletek, a ALAT jest na poziomie 60 do ponad 100. mam przez to mdlosci, brak apetytu, bole po prawej, suchosc w ustach i objawy odwodnienia. lekarze mowia ze mam zapalenia w roznych narzadach (zatoki, zeby, watroba, jelita, prostata!). mocz badany i jedyna dziwna oznaka to nizszy niz w normie ciezar wlasciwy moczu 1.005-1.010 a norma to 1.015

@tomtom666

#pytanie #kiciochpyta #lekarz #choroby #zdrowie #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@wardenga: ja pierdziele, przeglądarka się wywaliła gdy miałem klikać "wyślij" :D Tego nie wybadasz przez internet, jest za dużo możliwości - przy setkach chorób to leci w górę, a delikatnie może nawet od zwykłego stłuszczenia wątroby. Próba diagnozowania przez neta to jak próba diagnozowania na podstawie "kaszlę, co mi jest?" No wiadomo, że jak przez neta się pyta, to na pewno rak płuc, a nie suche powietrze w sypialni.
  • Odpowiedz
@wardenga: a, na pewno nie jest tak, że masz objawy wywołane przez ALAT, tak jak to ująłeś w poście - masz objawy oraz podwyższony alat wywołane przez coś innego, jakąś chorobę.
  • Odpowiedz
czy ktoś wie skąd może się brać regularnie podwyższony ALAT? nie pije alkoholu, staram sie zdrowo odzywiac, nie biore zadnych tabletek, a ALAT jest na poziomie 60 do ponad 100. mam przez to mdlosci, brak apetytu, bole po prawej, suchosc w ustach i objawy odwodnienia. lekarze mowia ze mam zapalenia w roznych narzadach (zatoki, zeby, watroba, jelita, prostata!). mocz badany i jedyna dziwna oznaka to nizszy niz w normie ciezar wlasciwy moczu
  • Odpowiedz
Mam 3,8. Co wnioskowac mozna?


@wardenga: Jeśli jesteś facetem, dorosłym, nie starcem, to masz prawdopodobnie niedoczynność tarczycy. Nie jest ona za duża, ale będzie Ci rozregulowywać organizm. Jeśli przyczyną jest np. choroba Hashimoto to prawdopodobnie stan będzie się pogarszał.
Musisz iść do endokrynologa i pokazać mu te wyniki. Zwykły lekarz internista może Ci wmawiać czasami, że jest ok, ale ok nie jest. Badania jakie powinieneś raczej zrobić:

- USG tarczycy
-
  • Odpowiedz
Mam 3,8. Co wnioskowac mozna?


@wardenga: Jeszcze jedna uwaga: choroba Hoshimoto to choroba autoimmunologiczna. Jeśli masz Hashomoto to ta choroba sama z siebie potrafi rozregulować organizm. Ale niestety często jest tak, że jak ktoś ma Hashimoto to ma też inną chorobę lub choroby autoimmunologiczne. Tak więc jeśli masz Hashimoto to po unormowaniu poziomu hormonów powinieneś ponownie zrobić badania i sprawdzić czy np. kłopoty z wątrobą nadal występują. Jak przejdą to ok,
  • Odpowiedz