Wpis z mikrobloga

13 / 225

W poprzednim wpisie napomknąłem, że mi się nie podoba niemiecki na Duolingo. Zarzuty mam podobne jak w przypadku rosyjskiego - beznadziejna wymowa robota. O ile w przypadku rosyjskim oprócz tragicznej wymowy poszczególnych słów dochodziło jeszcze kompletne zatracenie melodyjności języka, to w niemieckim mi to mnie to mniej razi. Może to tylko moja nieświadomość... Robię sobie po 2-3 lekcje dziennie i to w zupełności wystarczy, muszę jedynie mieć się na baczność żeby nie uczyć się błędnej wymowy, na przykład zauważyłem, że słowo "der Erwachsene" jest na Duo kompletnie źle czytane.

Oprócz wpisów z serii Top-Thema, które zdecydowanie nie są przeznaczone dla początkujących, znalazłem sobie teksty na stronie german.net o poziomach a1-b1. Przerobiłem sobie dwa pierwsze, bardzo łatwe.

Napisałem też sobie jeden krótki wpis na lang-8, w którym oczywiście połowa zdań miała pomylony szyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Planuję tam mniej lub bardziej regularnie coś pisać, żeby mieć chociaż minimum praktyki. Szkoda jedynie, że ten portal został zamknięty na nowe rejestracje i powoli umiera, a realnej alternatywy nie ma.

#225godzinniemieckiego
  • 1