Wpis z mikrobloga

to na szczęście martwe prawo i nikt nie wydaje tych zgod.


@YoshiTurboMaster: single mogą adoptować dzieci, nie ma obowiązku podawania swojej orientacji ani tego, że masz dziewczynę/chłopaka kiedy adoptujesz dziecko.

Oczywiście, że się to zdarza. W 2013 roku było w Polsce trochę ponad 3000 par homoseksualnych z dziećmi. Oczywiście nie wszystkie adoptowały te dzieci.

Źródło:

Mizielińska J, Abramowicz M, Stasińska A: Rodziny z wyboru w Polsce. Życie rodzinne osób nieheteroseksualnych. Włodarczyk
Piękno demokracji. Większość nie chce. Handluj z tym.


@YoshiTurboMaster: 52% było za w sondażu z 2017 roku [1]

Z resztą nie pytam czy większość chce, czy nie, tylko dlaczego wy nie chcecie, skoro wasz główny argument opiera się na fałszywej przesłance (że aktualnie geje nie mogą adoptować dzieci).

@MatKon: Możesz przytoczyć to prawo?

https://rodzinazdrowia.pl/czy-i-na-jakich-warunkach-singielka-lub-singiel-moze-adoptowac-dziecko

[1] https://oko.press/pierwszy-polsce-zwolennicy-homoseksualnych-zwiazkow-partnerskich-sa-wiekszosci-moze-juz-czas/
@Sagitarius: kolejna próba zmiany tematu.

Nie pytałem o to ile osób za tym jest, tylko pytałem czemu posługujecie się argumentem opierającym się na fałszywym założeniu (że aktualnie homoseksualiści nie mogą adoptować dzieci).

Nie ja pierwszy w tym wątku posłużyłem się stwierdzeniem "większość chce tak i tak". Ja jedynie podważyłem twierdzenie @YoshiTurboMaster że większość jest przeciwna I podałem kontrargument. To na nim spoczywa obowiązek uzasadnienia swojego twierdzenia, że większość nie chce takich
@YoshiTurboMaster: nasza dyskusja do tej pory;

- czemu używacie argumentu który opiera się na fałszywym założeniu?
- nas jest więcej
- odpowiedź nie na temat, poza tym nieprawda - patrz sondaż
- sondaże nic nie znaczą
- nawet jak sondaże nic nie znaczą - wciąż odpowiedź nie na temat, poza tym nie udowodniłeś, że jest was więcej
- nie ma co udowadniać, w sejmie mamy większość

Widzisz, czemu taka dyskusja nie
@tell_me_more: Ja na podstawie ogolnokrajowych wyborów posłów na sejm twierdzę, że nie masz racji bo większość jednak wybrała partie kulturowo konserwatywna a Ty na podstawie sondażu cholera wie jak przeprowadzonego i na jakiej próbie twierdzisz, że nie mam racji. Teraz widzisz czemu to nie ma sensu. I ja nigdzie nie napisałem, że nie chce małżeństw że względu na adopcje. To już Ty na starcie wymyśliłem sobie taką tezę. Raz na parę
Ja na podstawie ogolnokrajowych wyborów posłów na sejm twierdzę, że nie masz racji bo większość jednak wybrała partie kulturowo konserwatywna


@YoshiTurboMaster: problem w tym, że moja teza brzmi "argument przeciwko małżeństwom homoseksualnym twierdzący, że jak na nie pozwolimy - geje będą adoptować dzieci - opiera się na fałszywym założeniu, że teraz nie mogą".

I móógłbym podać kilka argumentów za tym, że większość nie wybrała partii konserwatywnej (bo zagłosowała na nich 37%
@tell_me_more: To, że ludzie nie biorą udziału w głosowaniach to nie mój problem. Zagłosowala większość głosujących to wystarczy. Ile ludzi wzięło udział w Twoim sondażu? Idąc tym tropem ilość głosów za to pewnie 0.01% w skali całego społeczeństwa. Próba z moich wyborów jest znacznie wiarygodniejsza. To, że małżeństwa nie są elementem kampanii potwierdza tylko, że ludzi to nie obchodzi. Niestety jeżeli chcecie coś zmienić to musicie się z tym przebić do
@YoshiTurboMaster:
Ale te dwa glosowania sa nie zwiazane z soba xd
Imo argumentum ad populum

I dwoch ojcow to jak najbardziej normalna sprawa xd
Jak chcesz wychowac dziecko na dupka i homofoba to ok, ale społeczeństwo nie bedzie sie temu przyglądać bezczynnie :)
@YoshiTurboMaster:

Idąc tym tropem ilość głosów za to pewnie 0.01% w skali całego społeczeństwa. Próba z moich wyborów jest znacznie wiarygodniejsza.


Tylko nie dotyczy pytania. Równie dobrze możesz twierdzić, że narty są lepsze niż myślistwo, bo Duda wygrał z Komorowskim.

Wziąłem udział w dyskusji bo boję się, że ktoś kiedyś będzie próbował wmówić mojemu dziecku, że dwóch ojców to normalna sprawa.


I masz rację, bo tak pewnie będzie. Na dodatek najprawdopodobniej
@Kyrtap575: Jak widać będzie. Potwierdzają to w każdym następnym głosowaniu do sejmu. Nikogo nie obchodzicie. Czas się pogodzić. Myślisz, że w przeciagu 20lat dojdzie do władzy partia skrajnie lewicowa? Nic na to nie wskazuje.

@tell_me_more: Widzę, że zaczyna się wypieranie. Ty podejście społeczeństwa oceniasz na podstawie jakiejś małej sondy a ja na podstawie kontrolowanego, ogolnokrajowego głosowania. Jak to sobie uświadomiłes to nagle wyjeżdżasz z Duda i nartami. Widzę, że skończyły