Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję laptopa. Moje oczekiwania:
- 13,3-14,1 cala
- pojemna bateria
- mobilny
- chciałbym na nim sobie pyknąć rekreacyjnie w overwatch / lol, ale ma raczej służyć do poważnych spraw- praca
- budżet - 4 000 - 4 500 zł
- atrakcyjny/reprezentatywny wygląd

Długo się zastanawiałem, czekałem na zestawienie pustułki, ale chyba się nie doczekam.
Moje myśli kręcą się wokół Zenbooka UX430UN w wersji i5-8250/8 GB/512 GB/MX 150. Wieści o throttlingu są niepokojące (podobno egzemplarze produkowane po październiku 2017 r. nie mają tego problemu) oraz informacje o średniej klawiaturze.

Właściwie to jestem prawie zdecydowany na jego kupno, ale chciałbym poznać wasze zdanie, być może macie informacje o
nadchodzących premierach laptopów, może macie jakieś inne sugestie. Z chęcią Was wysłucham.

#laptopy #laptop #ultrabook
Pobierz Papilon - Mireczki, potrzebuję laptopa. Moje oczekiwania:
- 13,3-14,1 cala
- pojemn...
źródło: comment_0cZ1D5HreN3Eou90BuWAyx9G04l59Xw7.jpg
  • 12
@Papilon: Albo undervolting, albo throttling i tak będzie, bo nikt nie jest cudotwórcą, żeby w tak cienkich laptopach chłodzenie dawało radę. Jedyny skuteczny sposób jaki znam dla ultrabooka na wykorzystanie pełni możliwości tego procesora i pozostanie akceptowalnie chłodnym, to lodówka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Papilon: Mam Acera Swifta 3 sf315-52g (model z maja tego roku, ten z cienkimi ramkami ekranu) i co się grzeje to procesor, nie karta, więc wątpię że to wiele zmienia w tej kwestii. Potrafię odpalić starsze gry wykorzystujące moc obliczeniową procesora na integrze (np. stare Total Wary) i wciąż ~65-75 stopni jest realne. No ale może taki mamy aktualnie klimat... ¯\_(ツ)_/¯
@Papilon: I w przypadku Overwatcha należy mieć w pamięci, że ten throttling i tak niewiele zdziała - gra wciąż będzie płynna. Tym bardziej, że na wspomnianych 13,14 calach bez problemu bez wypalenia oczu można włączyć grę w niższej rozdzielczości. :)
@Papilon: Mała aktualizacja, sprawdziłem jeszcze raz i w przypadku minimalnych i trochę niższej rozdzielczości w Medieval II: Total War z 2006 roku, temperatura nie przekracza 50 stopni. Grzeje się tak jak wspomniałem (no, może 60-70 stopni) na przykład grając na integrze w Gwinta, więc różnie bywa. Starsze gierki zazwyczaj pozostawiają komputer z ledwo zauważalnym ciepłem. Oczywiście w OW będzie się grzał, co do tego nie ma wątpliwości, więc nie wiem na