Wpis z mikrobloga

remontuje wlasnie dom, ktory ma nam posluzyc jako siedziba firmy (z pracownikami [3-5]). Piętro wyszło tak zajebiście (robimy pod biura), że zastanawiamy się z żoną czy nie zrobić na górze mieszkania dla nas, a na dole byłaby firma. Co o tym myslicie? Jak dla mnie nie byłbym nigdy w 100% w firmie ani w domu, ale za to nie trzeba dojezdzac do pracy i wynajmowac/kupowac mieszkania/domu dla siebie.

#pracbaza #biznes #dzialalnoscgospodarcza #studbaza

MIESZKANIE NAD FIRMĄ - DOBRY POMYSŁ?

  • tak 54.4% (43)
  • nie 45.6% (36)

Oddanych głosów: 79

  • 6
  • Odpowiedz
@helmutkoll: ja bym chciał :) teraz mieszkam prawie że w firmie i jest to zły pomysł. Ale docelowo chciałbym mieć firmę bardzo blisko domu/mieszkania aby na bieżąco móc reagować na jej działanie.

Ważne aby fizycznie firma była oddzielona od miejsca gdzie mieszkasz, oddzielne wejście itd.
  • Odpowiedz
@helmutkoll: niedawno kupiłem mieszkanie właśnie w takim mieszanym celu - część przeznaczona na mieszkanie, część na działalność (1-2 pracowników, żadnych odwiedzających klientów). Plusem jest to, że możesz sporą część faktur wrzucić w koszty firmowe. Zawsze możesz też taki etap uznać za przejściowy, a gdy firma zacznie się rozrastać, to wyprowadzić się albo przenieść biuro gdzie indziej. W Twoim przypadku również dobre jest to, że część firmowa jest fizycznie oddzielona od części
  • Odpowiedz