Wpis z mikrobloga

Kolejny miesiąc, kolejne elementy do kolekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, Fallout nie ma słabych recenzji. W Polsce złą markę temu tytułowi zrobiło GameTrollTV, ale po tym jak wychwalali Mocarstwa stracili resztki szacunku. Zresztą przekonam się sam, ze wstępnego rozpoznania wygląda na przyzwoity tytuł, lecz, zgodnie z filozofią FFG, wymagający dodatku. Pewnie będzie jak z Zakazaną Wiedzą dla Eldritch Horror. Co do New Angeles do gorąco polecam zapoznać się z tym tytułem, jeśli jesteś w stanie grać w 5-6 osób. I to takich osób, które potrafią grać, a nie obrażają się na siebie, bo rozgrywka jest bardzo mięsista oraz sprzyja kruchym sojuszom. New Angeles trafiło dopiero co na wyprzedaż, było to pewne i się doczekałem, przez co można je zdobyć już za niecałe 100zł. Do kompletu polecam zerknąć na Android Mainframe, które jest już poniżej 50zł. Również bardzo dobry tytuł, który popadł w odmęty zapomnienia, najpewniej z powodu chorej SCD, ale za cenę wyprzedażową grzech nie brać.
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
Pobierz Jednobrewy - Kolejny miesiąc, kolejne elementy do kolekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, Fallout n...
źródło: comment_BmOuztieZPgWlGWfphUMj9erCCdFTi0F.jpg
  • 5
@Jednobrewy New Angeles nie nadaje się dla każdej ekipy. Żeby w to przyjemnie grać, KAŻDY gracz przy stole musi lubić licytację. U mnie rozgrywka w NA skończyła się klapą - każdy ciągnął w stronę swojego celu i wszyscy solidarnie dostali po tyłku od gry. Nie zasiadłbym do tego tytułu drugi raz.
@Munchhausen: Znajdziesz zarówno pozytywne jak i negatywne, średnia z BGG jest w okolicach 7.2 przy ponad 2k głosów. Ze względu na setting i nadchodzący dodatek Fallout ma u mnie kredyt zaufania.
@Niekumaty_: Tak jak wspomniałem, muszą być sensowni gracze, a nie niedzielni. Ja miałem przyjemność grać w ogranym towarzystwie i było świetnie. Pewnie za często tego nie dam rady powtórzyć, ale warto mieć w kolekcji.
@Jednobrewy Odwracasz kota ogonem. Nie żadni "niedzielni", tylko zaprawieni w bojach, doświadczeni gracze z długoletnim stażem. Nie chciałem pisać, że NA jest słabe, więc napisałem eufemistycznie, że nie jest to gra dla każdego. Tyle, że mechanika licytowania się, to straszne pójście na łatwiznę że strony autorów gry.