Wpis z mikrobloga

@farmaceut: plusem, bo nie wynajduje się koła na nowo ;)
a narzędzia dobiera się do zadania

czasem lepiej użyć frameworka alo jakiejś biblioteki
czasem można coś małego napisać samemu
wszystko zależy od potrzeb
  • Odpowiedz
@farmaceut: jquery to biblioteka a nie framework ;)

Angular / React / Vue to zdecydowane atuty w CV. Jeśli chodzi o jQuery to warto znać, ale dobre gdybyś wiedział jak zrobić dany feature w czystym JS. Wiele osób popełnia błąd ograniczając się tylko do jQuery, fajnie gdybys mógł pokazać coś co Cię odróżnia od takich „klepaczy $()”.
  • Odpowiedz
@farmaceut: PLUSEM, czemu? Dlatego:
EN: https://en.wikipedia.org/wiki/Reinventing_the_wheel
PL: https://programistanaswoim.pl/nie-probuj-odkrywac-kola-na-nowo/

Cytat z linka powyżej:

Morał z tej historii jest taki – zanim zaczniesz odkrywać koło na nowo (lub wyważać otwarte drzwi, jeśli wolisz to powiedzenie) upewnij się, czy rozwiązanie Twojego problemu nie zostało już ładnie opakowane w bibliotekę/moduł/pakiet i udostępnione publicznie.
  • Odpowiedz
@CichySzelestOka: No i git(hub). Dlatego spytalem jak sie na to inni zapatruja. Tez uwazam, ze jak cos jest gotowe to po co robic na nowo...
@emtei: @epi:

A mam jeszcze pytanko kompletnie z innej beczki. Duza ilosc strona ma diva o klasie 'wrapper' lub 'container'. Dlaczego lepiej zrobic diva niz po prostu edytowac tag ? I w ogole jak rozumiec taki div?
  • Odpowiedz
plusem (bo umiesz ich uzywac i stosujesz nowe technologie) czy minusem (bo idziesz na latwizne, zapewne nie znajac dobrze JS)?


@farmaceut: Jak znasz dobrze JS, to plusem, jak nie to minusem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Technologię w której się pracuje trzeba po prostu dobrze poznać. Niezależnie od tego, czy używasz frameworków, czy... nie no frameworków i innych bibliotek po prostu trzeba używać, chyba że robisz coś
  • Odpowiedz
@farmaceut: uczac sie tylko jQuery, bez ogarniecie chocby podstaw czystego JSa, bedziesz tylko klepaczem jQuery na dobra sprawe, jezeli chcesz robic tylko w tej bibliotece to spoko, ale jezeli chcesz sie rozwijac i robic cos innego to polecam w ogole porzucic jQuery i uczyc sie tylko czystego JSa i potem dorzucic jakis framerwork np React, Angular. Ja wiem, ze jQuery ma niski prog wejscia i szybko sie wydaje ze umiesz
  • Odpowiedz
@farmaceut: tag body na dobra sprawe powinien sluzyc wylacznie do oznaczenia, gdzie zaczyna sie i konczy zawartosc stron, a nie do stylowania (ewentualnie nadanie fontu), a juz na pewno nie do tworzenia jakis kontenerow, dlatego dodaje sie divy wewnatrz i je sie styluje. Poczytaj troche o DOMie, o selektorach i ich przeznaczeniu (podstawy HTML).
  • Odpowiedz
@farmaceut: To ja jeszcze też dokładając cegiełkę - oczywiście, że plusem. Poza tym to że znasz jakiś framework albo bilbiotekę nie oznacza, a przynajmniej nie powinno oznaczać, że nie masz wiedzy albo umiejętności, żeby odpowiednio sobie radzić w czystym JS albo TS.
  • Odpowiedz