Wpis z mikrobloga

Mam 2 pytania przy doborze szkieł korekcyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwsze - indeks szkieł ma wpływ na ich grubość, ale podobno też na "wielkość moich oczu widocznych przez okulary", czyli zniekształcenie twarzy. Czy przy wadzie -2 jest sens brać jakiś indeks 1.6/1.67? Druga sprawa to filtr światła niebieskiego. Korzystam z fluxa i twilighta, ale non stop pracuję przy komputerze. Warto brać ten filtr? Są jakieś trade offy?
#okulary #modameska
  • 6
@GloomySunday: kurde, to nie wiem czy brać. Oprawki druciane (ala aviatory). Najbardziej boję się tego, że przez takie okulary moje oczy będą albo bardzo małe albo bardzo duże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xDrope: Jeśli to aviatory to tak na prawdę redukcja grubości jest niezbędna, żeby okulary wyglądały estetycznie. W przypadku takich opraw i standardowego indeksu, grubość na krawędziach będzie znacząca nawet przy tak małych mocach. Optyk, który będzie je wykonywał powinien zaproponować Ci optymalny stopień redukcji. Oczywiście inny indeks (czyli współczynnik załamania światła) soczewek spowoduje nie tyle deformację oczu (tutaj zmiana będzie standardowa dla mocy) a zaburzenia na krawędzi soczewek powodujące też zniekształcenie