Wpis z mikrobloga

Miraski, pływam sobie ostatnio więcej po latach promami i jak to się ma do roamingu danych?

Np. na trasie Francja/Belgia->UK ciągle jest sygnał normalnych operatorów ale np. Niemcy->Norwegia po jakimś czasie znikają i jest już np. Telenor Maritime - czy to też wlicza się w roaming danych EU?

Pamiętam że lata temu na promie Dania-Norwegia naliczyło mi grubo, teraz odruchowo wyłączam jednak tel całkiem ale może to już nie obowiązuje? Choć docierały SMSy z absurdalnymi stawkami, stąd moja główna obawa.

#podroze | #prom | #szwecja | #norwegia | #telekomunikacja | #roaming | #orange
Saeglopur - Miraski, pływam sobie ostatnio więcej po latach promami i jak to się ma d...

źródło: comment_9Aqd0rgVzdeZzUbEGB3GZHh4JQ9WaYR5.jpg

Pobierz
  • 20
Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, zatem nie obowiązuje jej Roaming like at home


@DungeonForDragon: Norwegia jest w UE bardziej niż UK która w niej była niby oficjalnie :D Roaming tam działa normalnie od dawna i to jest sprawa jasna, mi chodzi o sytuacje w których jest się na otwartym morzu i łapie się dziwnych operatorów z platform jakiś itp.

obowiązuje roaming jak w ue


@Prokurator1990: Byłaby rewelacja i wstepnie
@PMV_Norway: Sprawa jasna, na promach jest kompletna infrastruktura i to wcale nie jest sygnał nadawany z platform (choć też się zdarza ale teraz to już podobno rzadkość) - statki są kompletnie uzbrojone we własny przekażnik i ich całą olbrzymią sieć przekazującą sygnał głębiej na niższe pokłady. Dlatego wg mnie świadome stosowanie wręcz absurdalnych stawek jest chamstwem :/ Nikt z tego świadomie nie skorzysta, ich zysk najwyraźniej ma być z wpadek typowych
@Saeglopur: No ale Milowicz troche placze.
Nie ma nic do rzeczy w tym wypadku to o czym piszesz, o sieci jakie maja statki i wlasne przekazniki.
Sprawa wyglada w sposob nastepujacy.
Ichniejsze przekazniki i cala siec oparta jest na przekazywaniu danych dalej w satelite.
Jakie sa koszty telefonii satelitarnej zapewne wiesz, jesli nie warto odwiedzic strony Globalstar, Inmarsat, Irydium czy Thuraya.
Iridium
karta 75 minut: 150 dol.
karta 200 minut: 436
@PMV_Norway: Jakie to koszty to zdaję sobie sprawę bo śledzę kanał którego film na ten temat dołączam niżej :D Mnie tak samo jak tego Milowicza irytuje że to jest na zasadzie opt-out a nie opt-in. To powinno być w takim razie za jakąś bramką tak jak np dostęp do wifi w hotelach itp a nie domyślnie włączone i naliczane, to absurd zwłaszcza w czasach w których we wszystkich krajach wokół jest
Saeglopur - @PMV_Norway: Jakie to koszty to zdaję sobie sprawę bo śledzę kanał któreg...
Pamiętam że lata temu na promie Dania-Norwegia naliczyło mi grubo, teraz odruchowo wyłączam jednak tel całkiem ale może to już nie obowiązuje? Choć docierały SMSy z absurdalnymi stawkami, stąd moja główna obawa.


@Saeglopur: Dalej są kosmiczne stawki, płynąłem sobie miesiąc temu, na szczęście z wyłączonym netem ale jak sms z cennikiem przyszedł to hohoho...
@PMV_Norway: Myślę że GDPR (nasze RODO) to grubo przyciśnie, to musi być na zasadzie opt-in czyli że to ty musisz podjąć akcje żeby zmieniły ci się warunki, bez tego usługa nie może zmienić swoich warunków.

@PlonacaZyrafa: No są, pływałem sporo w ostatnim miesiącyzarówno do UK jak i Norwegii i Szwecji i pamiętam stawki rzędu 50-100zł za 1MB choć niczego mi nie naliczyło a wydaje mi się że miało okazję pare