Wpis z mikrobloga

#pracbaza #zwolnilemsiezpracy dziś postanowiłem zwolnić się z pracy. Powód? Wczoraj miałem dzień wolny, wziąłem się za montowanie szafy w zabudowie, dostaje telefon, że mam przyjechać do pracy bo ktoś tam się zwolnił. Druga sprawa, pod koniec lipca prosiłem o dzień wolnego (na jutro, 13 sierpnia) brat ma urodziny, jedziemy na koncert, mała popijawa i dzień kaca. Nie dostanę go, bo jest za mało ludzi a dużo pracy. Zapłaciłem ponad 200zl za 4 bilety a muszę być w pracy. K---a no! Dziś pisze wypowiedzenie umowy, jutro składam ja na ręce kierownika i heja! Akurat złapie cała wypłatę plus wypłaca mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Dajcie plusa za (myślę dobrą) dezycje!
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@robertx: kodeks pracy o tym mówi.
@krzychu_kadetem_tera: 1 miesiąc wypowiedzenia liczy się od nowego miesiąca. Tylko że to dotyczy uop na czas nieokreślony. Na czas określony może być i to 2 tyg jeśli się zgodzi. Jak nie to też miesiąc i też od nowego miesiąca. Sprawdź kp zanim złożysz.
  • Odpowiedz
@sad_pepe: teoretycznie jesli wiesz, że idziesz do pracy to powinienieś (jak juz) wypic tyle, zeby nastepnego dnia o 8 rano czy tam kiedy zaczynasz prace, miec 0,0 promila. Bo to ze przyszedles do pracy pod wpływem, to juz jest tylko i wylacznie Twoja wina
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odmówić urlopu na żądanie? Podrzucisz jakiś paragraf, coś?

@robertx: Nie paragraf, ale wyrok sądu: https://kadry.infor.pl/urlopy/urlop-na-zadanie/257448,Czy-pracodawca-zawsze-musi-wyrazic-zgode-na-urlop-na-zadanie.html

1 miesiąc wypowiedzenia liczy się od nowego miesiąca. Tylko że to dotyczy uop na czas nieokreślony. Na czas określony może być i to 2 tyg jeśli się zgodzi. Jak nie to też miesiąc i też od nowego miesiąca. Sprawdź kp zanim złożysz.

@Invisible22: Nie ma różnicy, czy to umowa czas określony, czy nieokreślony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Invisible22: Wiem ile, bo się tym zawodowo zajmuję. Obecnie nie ma znaczenia, czy to jest umowa na czas określony, czy nieokreślony w kontekście długości okresów wypowiedzenia. Sam zaś kodeks pracy jest co jakiś czas nowelizowany i zmienia się jego treść.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Invisible22: Jak złożysz 30 sierpnia to miesięczny okres wypowiedzenia upłynie 30 września. A od kiedy biegnie? To już pole do interpretacji. Jak miesiąc to niby powinno trwać miesiąc, czyli od 1 września do 30 września. Są jednak orzecznictwa sądów, z których wynika, że okres wypowiedzenia biegnie od momentu złożenia wypowiedzenia. Zgodnie z taką interpretacją w przypadku miesięcznego okresu wypowiedzenia i złożeniu wypowiedzenia w dniu 2 sierpnia wychodziłoby, że ten jednomiesięczny
  • Odpowiedz