Wpis z mikrobloga

#pracbaza #zwolnilemsiezpracy dziś postanowiłem zwolnić się z pracy. Powód? Wczoraj miałem dzień wolny, wziąłem się za montowanie szafy w zabudowie, dostaje telefon, że mam przyjechać do pracy bo ktoś tam się zwolnił. Druga sprawa, pod koniec lipca prosiłem o dzień wolnego (na jutro, 13 sierpnia) brat ma urodziny, jedziemy na koncert, mała popijawa i dzień kaca. Nie dostanę go, bo jest za mało ludzi a dużo pracy. Zapłaciłem ponad 200zl za 4 bilety a muszę być w pracy. #!$%@? no! Dziś pisze wypowiedzenie umowy, jutro składam ja na ręce kierownika i heja! Akurat złapie cała wypłatę plus wypłaca mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Dajcie plusa za (myślę dobrą) dezycje!
  • 47
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: Wolne na poszukiwanie nowej pracy przysługuje tylko wtedy, gdy to pracodawca rozwiązuje umowę. Jeśli pracownik składa wypowiedzenie to nie przysługuje wolne, a zasiłek dla bezrobotnych przysługuje dopiero po 90 dniach od zarejestrowania się jako osoba bezrobotna.
  • Odpowiedz
@krzychu_kadetem_tera: @gregor40: Nie, w przypadku miesięcznego okresu wypowiedzenia:
Momentem rozpoczęcia biegu wypowiedzenia jest pierwszy dzień kalendarzowy miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenie. Okres wypowiedzenia kończy się zatem z ostatnim dniem miesiąca.

Chyba że się dogadasz jakoś z pracodawcą, ale standardowo miesięczny okres wypowiedzenia liczy się od początku kolejnego miesiąca.
  • Odpowiedz
@krzychu_kadetem_tera:

nie, chłopaki jak się zwalniali to np. 12tego złożył to 12tego następnego miesiąca fajrant


Jak się tak dogadali z pracodawcą to jest to możliwe, ale jeżeli w Twoim przypadku nie będzie porozumienia z pracodawcą to pracujesz do końca września.
  • Odpowiedz
@robertx: pracodawca ma prawo odmowic, jesli wlasnie na przyklad firma nie ma pracownikow. ewentualnie moze nie przyjsc do pracy (normalnie sa chyba 3 nieusprawiedliwione nieobecnosci, potem dyscyplinarka)
  • Odpowiedz
@krzychu_kadetem_tera: Jeśli pracodawca nie pójdzie Ci wcale na rękę to możesz tam MUSIEĆ pracować i to nawet z nadgodzinami do końca września. Oczywiście wszystko musi być wtedy płatne plus ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Lepiej weź ten dzień urlopu na żądanie żebyś się potem nie zdziwił.
  • Odpowiedz