Wpis z mikrobloga

News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje cudownych obrazów, figur, odpust u Maryi takiej, siakiej i owakiej. Bałwochwalstwo i wiara w bożków pełną gębą. Do tego transmisje na żywo w publicznej telewizji.

Ten politeistyczno-jarmarczny charakter polskiego kościoła trzyma się coraz mocniej. W sumie co się dziwić - 68% Polakow wierzy w czary i gusła:

https://www.polskieradio.pl/10/484/Artykul/1177877,Wiara-w-przesady-ulatwia-nam-zrozumiec-swiat

#bekazkatoli #tvpis #naukowcywiary
Pobierz TragiKomediant - News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje ...
źródło: comment_SmxCT2pb1gaUkXFlrONuKcysEy4eeBrD.jpg
  • 84
@Exen0: No i jest ponad miliard ludzi, którzy się z tym godzą i utożsamiają. Jaki macie z tym problem? Muzułmanie nie spożywają wieprzowiny, gdzie indziej wszystko musi być Halal. To stanowi o przynależności do pewnej społecznej diaspory, odrębności kulturowej i poczuciu wspólnoty. Czy to ma przeszkadzać komuś? No są takie jednostki, które za wszelką cenę próbują zasiać chaos, jedni za pieniądze inni z - nie wiem - nieświadomości?
@St_Atheist: Ja bym to jeszcze bardziej uściślił: nie ma prostszego sposobu kontroli nad "plebsem", jak jego niedouczenie. Nie zawsze religia jest potrzebna - bywały systemy ateistyczne, które doskonale radziły sobie z kontrolą mas (no, chyba, że ideologię podciągniemy pod "religię ateistyczną", jak to ma miejsce np. w Korei Północnej a dawniej bywało w krajach komunistycznych)
@TragiKomediant: Moje ulubione wersety który to pięknie obrazują. Oczywiście z Biblii Tysiąclecia z której korzystają katolicy.

Izajasza47
7 Podnoszą go na barki, dźwigają,
potem go umieszczają na podstawie.
I stoi, z miejsca swego się nie ruszy.
Wołają do niego, on nie odpowiada,

nie wybawi nikogo z ucisku.

Psalm 115
2 Czemu mają mówić poganie:
«A gdzież jest ich Bóg?»3
3 Nasz Bóg jest w niebie4;
czyni wszystko, co zechce.
4 5
@tylko_prawda: To ja Ci podrzucę moje ulubione ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marka 12
38 I nauczając dalej mówił: "Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, 39 pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 40 Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok".

Pierwszy Tymoteusza 3
1 Nauka ta zasługuje na
Jeśli chodzi o efekty łączenia polityki i religii to mamy historyczne przykłady, jak to wielcy władcy średniowiecznych królestw na widzimisię papieża tworzyły wielkie armie i mordowały w imię Boga.


@St_Atheist: Na widzimisię papieża? W średniowieczu każdy władca miał jakieś rycerstwo, które na jego wezwanie stawało na wezwanie.