Wpis z mikrobloga

News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje cudownych obrazów, figur, odpust u Maryi takiej, siakiej i owakiej. Bałwochwalstwo i wiara w bożków pełną gębą. Do tego transmisje na żywo w publicznej telewizji.

Ten politeistyczno-jarmarczny charakter polskiego kościoła trzyma się coraz mocniej. W sumie co się dziwić - 68% Polakow wierzy w czary i gusła:

https://www.polskieradio.pl/10/484/Artykul/1177877,Wiara-w-przesady-ulatwia-nam-zrozumiec-swiat

#bekazkatoli #tvpis #naukowcywiary
TragiKomediant - News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje ...

źródło: comment_SmxCT2pb1gaUkXFlrONuKcysEy4eeBrD.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@St_Atheist: Zapominasz (o ironio) o "bożkach" anarchistyczno-ateistycznej gawiedzi, odzianej w tiszerty z Cze Gewarą :D Taki Mao, Iosif Wissarionowicz, Adolf, Kim, to dopiero potrafili sprawnie kontrolować bez udziału religii "plebs", od którego sprytnie-nieudolnie stylistycznie wielu, podobnie jak Ty, chce się odciąć. Na szczęście istnieją tak wybitni, ponadplebsowi, nadludzie :) To tyle w kwestii "najlepszości" kontroli plebsu.
  • Odpowiedz
@domsky: Ale smród średniowiecza czuć z Twoich wypowiedzi... Twierdzisz, że jeśli polityka kraju nie miesza się w sprawy religii to już musi być totalitaryzm i totale zło? Zapominasz chyba, że współczynnik rozwoju kraju często idzie na równi z mniejszą ingerencją religii w sprawy państwowe. Czy źle żyje się w takiej Nowej Zelandii gdzie tylko 33% ludzi jest religijnych? Albo w UK, gdzie tylko 30%? Hong Kong 26% Czechy 23% Norwegia
  • Odpowiedz
@Dezyderat: Podobnie myślę. Mój nick działa na tych maniaków religijnych jak lep na muchy, ale sami nie potrafią pojąć, że każda skrajność może przynieść tylko zło. Także skrajne zapatrzenie w religię...
  • Odpowiedz
czy pan jezus mial wiele matek i o dziwo wiekszosc w polsce?


@Bajo-Jajo: Tak, ma wiele matek głównie z Polski bo wychowywał się w polskiej komunie hipisowskiej (stąd długie włosy i broda).
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo odpowiedz jest prosta. Święci i zatrzęsienie matek boskich plus anioły to nic innego jak przedłużanie kultu lokalnych bóstw opiekuńczych siegajacego jeszcze Mezopotamii. Abraham wychodzący z Ur na tereny Izraela też szedł ze swoim bogiem lokalnym czyli Jahwe.
  • Odpowiedz
@St_Atheist: Ojojoj, no takie gotowce odpowiedzi z tymi cyframi... Robi wrażenie :) Nie na mnie. Wg Ciebie konflikty na całym świecie i w każdym czasie należy spłycić do starć wyznań, bo jedynie w takim obszarze się poruszasz. Przyznasz też, że są kraje, gdzie wysoki wpływ religii na społeczeństwo, przyniósł, bądź przynosi wzrost współczynnika rozwoju kraju - cokolwiek to znaczy. Jedną z cech tych wysoko rozwiniętych państw, o których wspominasz jest
  • Odpowiedz
nawet SLD wspierało kościół.


@Jebwleb: nigdy nie zastanowiłeś się, czemu? serio?
czemu wszystkie lewicowe gazety okrzyknęły podwózkę Kwaśniewskiego na lotnisku: "Papamobilem w 2 kadencję" ?

i czemu PO wspierało, i czemu PiS wspiera
  • Odpowiedz
@domsky: I kto tu jest maniakalnym wojownikiem? Przyczepiłeś się mnie, choć nie atakowałem wiary, a jedynie używanie jej przez naszych polityków. Nie mam absolutnie nic do ludzi, którzy wierzą. To ich indywidualna sprawa i nie mam zamiaru nikomu narzucać swoich przekonań. Nie dla mnie te bajki są pisane. Tak jak pisałem, każda skrajność jest niebezpieczna. Także ta skrajnie lewicowa, bo tolerancja dla wypaczeń społecznych też do mnie nie przemawia.

Wracając
  • Odpowiedz
TVP info to ma być telewizja informacyjna , a w praktyce mamy propagandę partyjną od poniedziałku do piątku, a w weekendy jakieś święconki, które nie interesują nawet promila społeczeństwa.

@TragiKomediant: Prawda jest taka, że taniej i prościej jest wysłać ekipę do Świętej Lipki i wypełnić 2 godziny programu w sobotnie południe w sezonie ogórkowym niż zrobić porządny serwis. TVN24 wypełnia ramówkę jakimiś michałkami, albo puszcza w serwisach materiały ze wczorajszej
  • Odpowiedz
@St_Atheist: Próba ataku żenująco niskiej jakości, którego się spodziewałem. Jest w Tobie tyle infantylności, że musisz uważać, żeby na Ciebie nie przyznali 600+ :) Wrócimy do dyskusji gdy dojrzejesz do otaczającego Cię świata. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@domsky: Te kraje, gdzie wysoki wpływ religii na społeczeństwo przynosi wysoki procent rozwoju gospodarczego i społecznego można policzyć na palcach jednej - maksymalnie dwóch rąk. Na przeciwległym biegunie chociażby Indie, które mają największe pogłowie bydła w Azji i ścisła czołówka na świecie, ale nie zabijajmy świętych krów, miejmy bidę z nędzą, bo tak nakazuje religia.
  • Odpowiedz