Wpis z mikrobloga

News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje cudownych obrazów, figur, odpust u Maryi takiej, siakiej i owakiej. Bałwochwalstwo i wiara w bożków pełną gębą. Do tego transmisje na żywo w publicznej telewizji.

Ten politeistyczno-jarmarczny charakter polskiego kościoła trzyma się coraz mocniej. W sumie co się dziwić - 68% Polakow wierzy w czary i gusła:

https://www.polskieradio.pl/10/484/Artykul/1177877,Wiara-w-przesady-ulatwia-nam-zrozumiec-swiat

#bekazkatoli #tvpis #naukowcywiary
Pobierz TragiKomediant - News dnia.

A tak poważniej, to chyba co tydzień jakieś koronacje ...
źródło: comment_SmxCT2pb1gaUkXFlrONuKcysEy4eeBrD.jpg
  • 84
@TragiKomediant: No spoko, beka jest, tylko co to ma wspólnego z tagiem #naukowcywiary? Coś poza ośmieszaniem tego tagu w ramach wojenki? Zgłoszone za nieprawidłowe tagi. PS: jak chcesz inteligentnie zrobić wjazd na ten tag to poszukaj np. jakiegoś naukowca który porzucił wiarę w trakcie kariery i się o niej negatywnie wypowiadał np. Lub opisz postać jakiegoś naukowca który jest nieprawidłowo uważany za wierzącego.
Jak dla mnie jest jedna Matka Boska


@vestridancer: nie w Polsce:

ARCHIDIECEZJA BIAŁOSTOCKA
Białystok - Sanktuarium NMP Matki Miłosierdzia
Juchnowiec - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin
Krypno - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
Różany Stok - Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej Wspomożycielki
Święta Woda - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA
Bielsko-Biała Hałcnów - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Chybie - Sanktuarium Matki Bożej Gołyskiej
Cieszyn - Sanktuarium Matki Bożej Cieszyńskiej
Kęty - Sanktuarium
@St_Atheist: Oczywiście, że są religie ateistyczne. Na wykładach z religioznawstwa mieliśmy część zajęć poświęconą właśnie takim religiom, najlepszym przykładem na takową jest buddyzm. Albo np. można wierzyć w jakąś tajemniczą energię kwarków, która sama w sobie nie jest bóstwem, a na podstawie takiej wiary stworzyć system religijny.
@Horkheimer: Tak mi przykro. Da się to jakoś leczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ateizm odrzuca wiarę w cokolwiek, to jak można traktować wiarę w kwiatki jako ateizm? Sam sobie przeczysz. Swoją drogą Buddyzm to jak najbardziej religia. Wszystko to co niewytłumaczalne można podpiąć pod wiarę. Wiem, że chcesz głosić swoją wiarę i taką misję sobie przyjąłeś w życiu, ale dla mnie jesteś tylko zaślepioną i zbłąkaną
@St_Atheist: > Jeśli ateizm odrzuca wiarę w cokolwiek, to jak można traktować wiarę w kwiatki jako ateizm?

Ateizm odrzuca wiarę w bóstwo.

Swoją drogą Buddyzm to jak najbardziej religia.


Oczywiście, że to jest religia. Religia ateistyczna, bo buddyści nie wierzą w żadnego boga. ¯\_(ツ)_/¯

Wiem, że chcesz głosić swoją wiarę i taką misję sobie przyjąłeś w życiu, ale dla mnie jesteś tylko zaślepioną i zbłąkaną owieczką, która wierzy w to, co
@St_Atheist: No tak. Czepiam się jedynie Twojego stwierdzenia, że w religii musi być koniecznie jakiś bóg, co jest nieprawdą. Nie musi być to wcale żaden bóg, a sacrum . Pod to sacrum wstawia się bóstwo, kwarki, kwiatki, szczury, krowy, wodza narodu.
Natomiast Twój atak, że jestem jakąś zaślepioną owieczką odbieram za zupełnie niesłuszny.
@domsky: Toś dowalił z Adolfem i Stalinem.

Adolf to w Boga faktycznie nie wierzył, on miał pewność, że takowy istnieje i uważał, że to właśnie Bóg (bliżej nieokreślony) wybawił go z wielu zamachów jakie były przeprowadzane na jego życie. Zaś Stalin wprowadzał w podbitych krajach klasykę gatunku znaną od starożytności czyli kult Cesarza, tutaj zwany kultem jednostki.

Zaś połączenie ateisty z anarchistą jest na tyle rzadkie, że aż dziw, że chce