Wpis z mikrobloga

#diy #pozytywka #naprawa #majsterkowanie #niechwalesie

Parę miesięcy temu żonka szukając na allegro pozytywki na prezenty natknęła się na pewien stary egzemplarz... dla mnie szmelc jakich wiele ale jej zależało. Po opisie jednak okazało się, że i tak nie działa więc po kłopocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po tygodniu jednak coś mnie tchnęło. Żonka mówiła, że zawsze zazdrościła koleżance z podstawówki bo właśnie miała identyczną. Chwila zastanowienia bo przecież w życiu więcej popsułem niż naprawiłem więc szanse niewielkie ale co tam. Najwyżej żonka się nigdy nie dowie :p

Kupione, przyszło. Diagnoza: zerwana sprężyna. Kupiłem sprężynę zegarową. Początkowo nie pasowała (za długa, uchwyt inny) ale po modyfikacjach udało się wepchnąć ją w stare gniazdo pozytywki. Zabieram się zadowolony do składania. I szok.. zgubiłem jedną z zębatek. Szukałem miliony razy w różnych i tych samych miejscach. Wsiąkła, nie ma.

Skoro już wydałem jakieś złocisze to mknę dalej w ten absurd. Samej zębatki oczywiście się dokupić nie dało więc dzięki wskazówce @Norskee znalazłem nową pozytywkę o takiej samem konstrukcji na dalekim wschodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za parę złotych miałem już cały mechanizm, nowy:)

Przełożyłem tylko wałek z starej pozytywki aby usłyszeć tą historyczną zagadkową melodię :) Wielkiej niespodzianki nie było. Dla Elizy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się tylko... bo jak mocno nakręcę sprężynę by dłużej grało to ta melodia jakoś nienaturalnie zapierd... albo coś rozregulowałem przy okazji podmianki bębna albo tak musi być. Tak czy inaczej ważne ze gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żonka do jutra nieobecna więc mam chwilę by dokończyć moją małą niespodziankę :)
ytany - #diy #pozytywka #naprawa #majsterkowanie #niechwalesie 

Parę miesięcy temu...

źródło: comment_5f3WT2trYnOaE1uzNY3PUJahIMMN4u5T.jpg

Pobierz
  • 4