Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki mam pytanie odnośnie robienia wylewek wyrównawczych.
W remontowanym mieszkaniu zleciłem wykonanie wylewki wyrównawczej na skutej starej wylewce, która po zdjęciu parkietu sypała się i była w złym stanie. Aby dostosować wylewkę poziomem do reszty mieszkania, wylewka jest robiona na wysokość około 2, max 3 cm. Najpierw w zaprawie wyrównawczej Cekol majster zatopił siatkę zbrojeniową, na niej ułożył listwy do prowadzenia łaty z wylewką (poziom się zgadza).I teraz pytanie: listwy ułożył na gipsowej zaprawie tynkarskiej Goldband i przykrył to zaprawą wyrównawczą Cekol, czy gips w podłodze spełni swoją rolę? Czy przez ten gips miejscowo wylewka nie będzie słabsza? Bo dał go trochę dużo. Chcę na niej ułożyć nowy parkiet a jest to droga inwestycja.
#remont #remonty #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem #wykonczenia #wykonczenie #beton
g.....1 - Drogie Mirki i Mirabelki mam pytanie odnośnie robienia wylewek wyrównawczyc...

źródło: comment_fArar5SkkcFbIV2w4cE7pyVAt3JNncUH.jpg

Pobierz
  • 14
@greendevil861: Ale tą wylewkę masz przecież robioną na stropie - innym betonie bez dylatacji, czyli nie musisz jakoś szczególnie dbać o wytrzymałość? Dla mnie to to prowadzenie jest bez sensu bo posmarował gładkie łaty od góry zaprawą, czyli już na gładko tego nie wyprowadzi. Gipsy też nie są najlepsze na podłogę - nie mógł od razu wkleić tych listew na zaprawę wyrównującą albo dowolny klej cementowy? Albo po prostu wylać wylewkę
@jarzyn123: wylewka jeszcze robiona nie była, na razie została położona siatka, na niej listwy i po nich będzie prowadzona łata z zaprawą wyrównawczą. A ja chcę wiedzieć, czy ta gipsowa zaprawa tynkarska to jest fuszera, czy nie jest to większy problem :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greendevil861: gips z cementem bankowo będzie reagował, gdzie on będzie to posadzka powinna się od tego gipsu odspoić, a robota faktycznie #!$%@?.
Ta wylewka ma być samo wyrównująca czy mieszana na budowie? Jak na mieszaną to stanowczo za mało, #!$%@? będzie schnąć, pewnie popęka, ale może majster dorwali jakiś plastyfikator. Aaa a głupie pytanie bo są laty prowadzące. Czyli mieszana. Bałbym się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greendevil861: bo i jeszcze to co pisałem - gips wchodzi w reakcję z cementem, jeśli nie od razu to nawet po roku może ci posadzka popękać w tych miejscach gdzie będzie zostawiona taka ilość tego gipsu. #!$%@? fachowiec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@greendevil861: myślę że oba, bo wybrzuszenie spowoduje pękanie.
Cement w połączeniu z gipsem i woda wytworzy minerał o nazwie ettryngit, który hmm puchnie w trakcie rośnięcia. Jak będzie odpowiednia ilość to posadzka w tym miejscu lekko się wybrzuszy, odspoi od podłoża i powinna pęknąć. Tak się dzieje kiedy narzucisz tynk gipsowy na niedojrzały beton czy tam tynk cementowy bez głębokiego gruntu więc w drugą stronę też powinno działać
@jurabos: każę skuć ten gips z podłogi z listwami i każę robić tylko na zaprawie wyrównawczej Cekola, żeby podłoże było jednolite, a nie tu trochę gipsu a reszta zaprawy. Ogólnie wkurzony jestem, bo z tym gościem to jak z dzieckiem. Dziękuję za pomoc.