Wpis z mikrobloga

#druk3d

Czy ktoś może pomóc z zapychającym się ekstruderem v6 (klon e3d)? Zapycha się po około 1.5h druku, bowden, śruba all-metal (bez teflonou), 0.4mm, filament petg devilsdesign, 222*C, ramps1.4. Chłodzenie głowicy jest na full cały czas.
Już mi trochę macki opadają, a w oryginalny nie zainwestuje bo wierzę że to nie kwestia wykonania, a bardziej "coś się dzieje", temp na wykresie stała, filament ok...
  • 5
  • Odpowiedz
Trochę niski temp. jak na pet-G - u mnie idzie na 235st.C. Poza tym może po prostu kurz? Masz jakiś czyścik filamentu założony? No i sprawdź czy wiatrak chłodzący radiator rzeczywiście go chłodzi czy po prostu się jałowo kręci albo w złą stronę bo kable podłączone na odwrót - radiator powinien być na tyle chłodny by spokojnie palec na dolnych żebrach móc położyć w dowolnym momencie druku.
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Zmień śrubę na tę z teflonem - kosztuje kilka zł. Powinno pomóc. Ewentualnie pobaw się retrakcją.

@pin_i_zielony: U mnie rubinowy PETG od DD najlepiej wychodzi przy 225°C, podnoszę jedynie przy większych prędkościach.
  • Odpowiedz
  • 0
@pin_i_zielony możliwe że kurz, trochę rolka leżała, czasem nawet warlała się. Zwykły zmywaczek zaciśnięty na początku bowdena wystarczy czy coś bardziej wymyślnego?
Radiator raczej był chłodny, wiatrak ok pracuje, dlatego zdziwiłem się że po 1.5h zapchał się

@Kucici chciałem bez teflonu żeby móc z materiałów >230*C drukować. Mam z teflonem też to teraz wymienię i zobaczę, ale docelowo wolałbym bez.

Warto czyścić śrubę czy syfy i tak jakieś zostaną żeby znowu zapchać?
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Ja mam zawsze albo kawałek gąbki od naczyń trytytką przywiązany albo np. bawełniany płatek kosmetyczny jak nie ma gąbki pod ręką. Generalnie wszystko co zbiera kurz i samo nie pyli ani się nie wyciera da radę. Tylko jak dasz gąbkę to sprawdź czy Ci jej do rurki teflonowej nie wciąga i po kawałeczku nie urywa bo znów może zapchać dyszę jak się tym kawałeczkom uda przejść przez ekstruder..

Co do
  • Odpowiedz
@a8110aac8b: Teflon daje radę do 240-250°C, różnie piszą. Jak chcesz całą metalową, to pomyśl nad tytanową (Titanium Heat Break), podobno nie ma efektu jammingu przy PLA i PETG. Jest droższa niż zwykłe, ale moim zdaniem warto dopłacić.
  • Odpowiedz