Wpis z mikrobloga

  • 572
Jak ktoś słusznie zauważył nawet jak dzięki PiS będziemy mieli gospodarczy kryzys, to ludzie i tak zapamiętają że za Kaczyńskiego coś dostali. Tak jak teraz niektórzy mają sympatię do Gierka. W ten sposób postawi sobie pomnik trwalszy niż że spiżu.

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rybsonk: @Nieprzyjazny_Ziemniak: @Merytoryk: nie dostrzegacie, że piszecie o kryzysie gospodarczym, którego nie ma ale Waszym zdaniem na pewno będzie, bo u władzy jest (i najpewniej przy niej pozostanie) partia, której nie lubicie ¯\_(ツ)_/¯ Zabawne również jest pisanie o katastrofalnej polityce pisu, która Waszym zdaniem przyniesie "ponure żniwo" za X lat, na tle peanów o "zielonej wyspie" platformy, która zgodnie z forsowaną tu logiką powinna być zasługą
  • Odpowiedz
zgodnie z forsowaną tu logiką powinna być zasługą wcześniejszych rządów.


@4tek: po 5 latach od objęcia władzy dobry stan gospodarki był już coraz bardziej zasługą ich własnych rządów
  • Odpowiedz
po 5 latach od objęcia władzy dobry stan gospodarki był już coraz bardziej zasługą ich własnych rządów


@rybsonk: to jakieś prawo ekonomiczne, czy kolejny "wydajemisizm"?
  • Odpowiedz
to jakieś prawo ekonomiczne, czy kolejny "wydajemisizm"

@4tek: to jest fakt w przeciwieństwie do twojej ślepej miłości do nowego Gierka Kaczyńskiego. Tusk jakoś potrafił ukrócić przewalanie kasy przez OFE (przypominam, że PIS w tamtym czasie był za likwidacją całego OFE), obniżyć wiek emerytalny i prowadzić racjonalną politykę zagraniczną. To są niepopularne rzeczy, a robił to żeby ten kraj miał problemów podobnych do Grecji.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: a może Tusk był oszustem podejmującym decyzje wg wytycznych Angeli Merkel a nie własnych wyborców? Przypominam przy okazji, że "ukrócenie przewalania kasy przez OFE" było chamską nacjonalizacją moich i Twoich pieniędzy, wiek emerytalny nie został obniżony, a podwyższony (wbrew jednoznacznym zapewnieniom, że tak nie będzie), a "racjonalizm" polityki zagranicznej sprowadzał się do bezrefleksyjnego poddaństwa RFN - choć owszem, po pleckach nas ładnie klepano, a i fajna synekurka wpadła dla
  • Odpowiedz
@4tek: chodziło mi oczywiście o podwyższenie wieku emerytalnego,

Za "chamską nacjonalizacją" tak jak to nazywa to taki ignorant jak ty był twój bożek Kaczyński. I on namawiał platformę, żeby zaorała całe OFE. O ile jeszcze pobieranie prowizji od części, którą OFE inwestowała w różne instrumenty finansowe miała jakieś uzasadnienie to pobieranie prowizji od inwestowania w obligacje skarbu państwa to była czysta kradzież i to mówił każdy w sejmie.

Potem PIS
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: widzę, że odbiegasz od meritum w obrażanie mojej skromnej osoby.
@rybsonk: jeżeli Twoja opinia na temat wieku emerytalnego ma równie silne podstawy, jak wygłaszane tu opinię na temat "podstaw" gospodarki (wracam do poprzedniego pytania - 3, 5 a może 10 lat?) to faktycznie - musisz mieć rację
  • Odpowiedz
@rybsonk: nie pamiętam - miałem roczny kurs na studiach 10 lat temu (na poznańskim uniwerku, a nie wyższej szkole uj wie czego, zakończony oceną bdb). Ale to przecież mało istotne - to przecież Ty edukujesz mnie tutaj na temat podstaw działania gospodarki i rzucasz jakieś mądrości na temat 5-letniego okresu, w którym można mówić o wpływie władzy na wskaźniki ekonomiczne. Grzecznie zapytałem skąd ta wiedza, dając Ci szansę odbić moje
  • Odpowiedz
@rybsonk: Przykre, że przyłapany na konfabulacji i tworzeniu jakichś własnych mądrości ekonomicznych nie potrafisz uderzyć się w pierś, tylko uprawiasz jakieś dziecinne wykręty. Żenada gościu. I jak tu rozmawiać merytorycznie z ludźmi, którzy uważając się za najmądrzejszych reprezentują sobą intelektualną biedę. Tak to my tej drugiej Japonii nigdy nie zbudujemy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Shatter Te długi zostały już spłacone jakiś czas temu.
A co do tematu to gierkowskie inwestycje zostały zaś o dokonaniach PISu nie jestem przekonany.
  • Odpowiedz