Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - czy ktoś może mi wymienić realnych sojuszników Polski? Bo jak tak patrzę na nasz stan dyplomacji, to walczymy z Unią porywając się z motyką na słońce.
Nie mówcie tutaj o Węgrzech i Orbanie - ten człowiek za plecami się bawi z Putinem, do tego jest bardzo zakłamany, sam szczekał, że nigdy nie wpuści uchodźców, Madziar Strong, a wiemy jak to się skończyło.
#polityka #polska #bekazpisu #4konserwy #neuropa
  • 18
@harpiowata: w kwestii przymusowej relokacji uchodzcow realnymi sojusznikami jest grupa Wyszechradzka, na realne sojusze musimy poczekac nie tak latwo krajowi neokolonialnemu jest sie wyrwac na niepodleglosc i budowac niezalezne sojusze
o Węgrzech i Orbanie - ten człowiek za plecami się bawi z Putinem


@harpiowata: Każdy w Europie bawi się z Putinem, to jest pobożne życzenie Polski żeby była atrakcyjniejsza dla kogokolwiek niż Rosja, od XVII wieku tak nie jest, przegraliśmy wtedy z Rosją na własne życzenie. To Rosja ma surowce, gigantyczne terytorium, więcej ludności i jest atomowym i militarnym mocarstwem.

realnych sojuszników Polski?


Realny w jakim sensie? W polityce są tylko
@harpiowata: Węgry i Orban. Niemcy to Germanistan i chcą nam zabrać ziemie odzyskane, poza tym nie dali nam reparacji wojennych i nas kolonizują, Ukraina to UPA, Rosja to wiadomo (Smoleńsk #!$%@?!), Francję nauczyliśmy jeść widelcem, Czechy uważają naszą kiełbasę za gówno, Litwa drażni naszego ruskiego Tomaszewskiego, USA chodzi na pasku Izraela; a Izrael to wiadomo kto za nim stoi. Szwecja to imigranci, Unia Europejska - lewacy i rozpijaczeni trockiści. A w
@graf_zero nie wiem czy to troll, ale muszę się zgodzić xD Rząd sra na Niemcy w każdy możliwy sposób, a oni dalej z mentalnością niewolnika starają się nam pomóc. A jaki byłby kwik, gdyby skończyli!

@bagielek ale czy ja napisałam STAŁY sojusznik? Nie, chodzi mi o jakiegokolwiek. Takiego, który pomaga nam finansowo, jest podobny poglądowo, a równocześnie może na nas liczyć.
nie wiem czy to troll, ale muszę się zgodzić xD Rząd sra na Niemcy w każdy możliwy sposób, a oni dalej z mentalnością niewolnika starają się nam pomóc. A jaki byłby kwik, gdyby skończyli!


@harpiowata: To było absolutnie poważnie. Od lat 90 Niemcy sumiennie i konsekwentnie wspierają Polskę politycznie, społecznie i gospodarczo.

Co prawda ostatnio wizje co do tego jak Polska ma wyglądać mocno nam się z Niemcami rozjechały. Bo Polsce
@harpiowata: W wyjściu z UE najgorsze nie jest stracenie dotacji, bo te często wręcz były szkodliwe i utrzymywały niewydajne ekonomicznie działy gospodarki jak np. rolnictwo małoobszarowe ale fakt, że to UE zmusiła polskie władze do liberalizacji gospodarki w wielu miejscach oraz wymusiła ucywilizowanie wielu podatków (VAT Modzelewskiego to był koszmar). Po wyjściu z UE politycy nie będą mieli żadnych zahamowań by cofnąć nas do agresywnego interwencjonizmu.