Wpis z mikrobloga

Nastawiłem na kveikach SH APA 12 blg, odfermentowało do 2,5. Na burzliwej stała sobie coś pod 2 tygodnie, zlałem na cichą, gęstwa poszła do następnego piwa, a ww. zostawiłem i pojechałem na urlop. Po powrocie (10 dni) wiadro wyglądało jakby miało zaraz wybuchnąć, więc upuściłem gaz i nachmieliłem na zimno. W tej chwili łącznie już prawie miesiąc i chciałbym butelkować, tylko że cały czas mi puchnie wieko. Co robić? Czekać, czy butelkować? Wolałbym uniknąć granatów. Temperatury wahają się od 25 do 27 stopni.
#piwowarstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@pisaszbespiura: przez trzy tygodnie to już tam większość pewnie przefermentowało, po prostu zebrany gaz próbuje opuścić wiadro. myślę że możesz butelkować, aczkolwiek możesz troche mniej cukru sypnąć bo na piwoorgu czytałem że te grzybki lubią długo dofermentowywać końcówkę (mi się nie zdarzyło, ale lepiej chuchać na zimne).
  • Odpowiedz
@TOP___BK: tylko że jego przybywa cały czas, bo lekko rozszczelniam wieko i przyciskam żeby go usunąć, domykam, a za parę godzin znowu jest wybrzuszone. Dam glukozy w dolnej granicy stylu i wrzucę do pudła styropianowego żeby mieć mniej sprzątania jak jebnie. ( ͡ ͜ʖ ͡) Tylko się jeszcze zastanawiam nad temperaturą. Do tej pory na US-05 trzymałem piwa w ~18 - 20 stopniach do nagazowania,
  • Odpowiedz
@pisaszbespiura, W jakich temperaturach prowadziłeś fermentację? Jak masz możliwość zrób FFT i powinieneś wiedzieć do ilu zeszły by te drożdżaki.
Druga rzecz, zmierz blg i za dwa ponownie zmierz, jeśli wynik będzie ten sam można śmiało butelkować.
  • Odpowiedz
@Ironkamil: tak jak pisałem, blisko dolnego zakresu dla tych drożdży. 25 - 27. Ruszyły praktycznie w oczach i od razu zaczęły bulkać, po 12h rurka się zepsuła, ale i tak trzymałem na burzliwej. ;) Nie mam brzeczki do zbadania, oprę się na blg.

@lunga: to ma sens, nie pomyślałem o tym.
  • Odpowiedz
W tej chwili łącznie już prawie miesiąc i chciałbym butelkować, tylko że cały czas mi puchnie wieko.


@pisaszbespiura: Normalna rzecz, gaz się uwalnia. Możesz butelkować bo po takim czasie wszystko drożdże przefermentowały.
Ja dzisiaj sprawdzam moje piwo na kveikach. Już tydzień stoi i ciekawe do ilu zeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz