Wpis z mikrobloga

Goha powiedziała wreszcie prawdę którą dotychczas pokazywała swoim postępowaniem. Przyznaje że jej już nie zależy na życiu. Wiele hejtu na nią wylałem ale zdaje się że ona ma przede wszysykim depresję która też pokierowała ku alkoholizmowi. Tuczuś jej w tym świetnie pomógł, swoim dyletanctwem, infantylizmem, bezrefleksyjnością, arogancją, obłudą i egoizmem. Oczywiście ona nie będzie chciała leczenia bo to za daleko poszło, ale nikt nawet nie pokazał jej jakiejś inicjatywy, powodu dla którego mogłaby podjąć próbę naprawy swojego życia. Każdy kto żywi w sobie nawet największą złość zmaga się ze swoim własnym ciężarem. Zanim Goha uzmysłowiłaby sobie że chce podjąć tą próbę, trzeba by było wielokrotnie wyciągać do niej rękę którą raz za razem by odtrącała. Aż do skutku. Ale jak już wielokrotnie pisałem, tucznik jest za głupi i za leniwy aby podjąć się tego zadania. I w tym uosabia się tragedia tej rodziny. Jedynie jej siostra mogłaby coś poradzić ale tucznik jej do Gohy nie dopuści. Tucznikowi tak jest dobrze, spisał swoją matkę na straty bo zbiera na swoją przyszłość jej kosztem.
#danielmagical
  • 20
@OddajButa123:

"Następną planetę zajmował Pijak. Te odwiedziny trwały bardzo krótko, pogrążyły jednak Małego Księcia w głębokim smutku.
- Co ty tu robisz? - spytał Pijaka, którego zastał siedzącego w milczeniu przed baterią butelek pełnych i baterią butelek pustych.
- Piję - odpowiedział ponuro Pijak.
- Dlaczego pijesz? - zapytał Mały Książę.
- Aby zapomnieć - odpowiedział Pijak.
- O czym zapomnieć? - zaniepokoił się Mały Książę, który już zaczął mu współczuć.
Ok, macie oczywiście racje ze Goha intelektem nie grzeszy, szerokimi horyzontami które mogłyby zmusić ją do jakiejś refleksji też, dzisiaj jestem bardziej wyrozumiały, próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie czy takiego człowieka można naprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@unnamed_soldier:masz racje ale to by wymagało duzo poswiecenia I czasu I checi o kims inteligentnym ktory by poprowadzil cały ten proces nie.wspomne I.naweno nie daniel I luki jedynie ta siostra ona jednak ja tam odwiedza przed kilkoma miesiacami czesto bywala teraz juz znacznie mniej a szkoda, knur ma #!$%@?,LUKI mam.wrazenie xe.sprawia mu.to przyjemnosc kiedy zabiera jej alko nie dziwie sie w sumie ale nadal od kilku dni gohy jaka jest taka
@unnamed_soldier: Magiczny w 10 dni zarobił 30 tysięcy złotych. Myślisz że to totalna amatorka i ktoś z "zewnątrz" o to nie dba? On nie należy do najmądrzejszych ale przy takich pieniądzach kręcą albo niedługo zaczną się kręcić ludzie którzy za odpowiednie wynagrodzenie mu pomogą ze wszystkim. Jeżeli gość zarobi do końca wakacji jeszcze z 50k jest w stanie przez miesiąc ogarnąć tam wszystko. Myślisz że nie stać go żeby oni wyprowadzili
@unnamed_soldier: tu nie ma nad czym się rozczulać. Tak kończą ludzie którzy przekładają szalę na rozrywkę kosztem rozwoju. To przykład kobiety która zamiast pracować nad sobą, stworzyć konstruktywną rodzinę, wybrała doznania emocjonalne w postaci dyskotek i mężczyzn. Takich przykładów jest wiele (choć nie tak skrajnych). Ma to na co zapracowała.