Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki pijcie ze mna kombuche! Pierwsza fermentacja za mna. Nie jest szalowo ale następne z pewnością bedzie juz lepsze. Kombucha to fermentowana herbata o bardzo dobrych właściwościach zdrowotnych, naturalny probiotyk no i przede wszystkim pyszny napój! - w dużym uproszczeniu.

#gotujzwykopem #kombucha #fermentacja i trochę #bojowkapiekarska bo to od zakwasu zaczęła sie moja przygoda z fermentacja.
krysc4d - Mireczki i Mirabelki pijcie ze mna kombuche! Pierwsza fermentacja za mna. N...

źródło: comment_M6tzSHt6XdSSjHfTixkYjGutUiX1Mb5o.jpg

Pobierz
  • 15
via Android
  • 0
@narp fermentacja trwa 7 do 9 dni wiex po pierwszej fermentacji moze byc ciężko ale pryz drugiej (butelkowanie) czasem mozne zawierać max 0.5% ale to też nie zawsze
@krysc4d skąd grzyba wziąłeś ? Wiesz że najlepszy jest kilkukrotnie przerobiony ten sam :) na zdrówko ! Sam robię w mega dużych ilościach i lubię ten pobudzający syf ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Android
  • 1
@josedra52 smakuje jak sfermentowana herbata. Ale przy drugiej fermentacji w butelce mozna dodawac owoce które robia robotę. Wygoogluj sobie bo przepisów jets mnóstwo. ja użyłem przepisu dostarczonego przez sklep w którym kupilem zestaw do fermentacji