Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 990
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ludzie coraz mniej piracą? Pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu ściągałem co się dało - gry, filmy, muzykę. A teraz? Spotify, Netflix i oryginalne gry na Steam Sale albo innych bundlach - i to wszystko za marne grosze. Nie wiem czy dorosłem, czy po prostu szkoda mi czasu na zabawy w ściąganie. Paradoksalnie, za gówniaka czułem dziwną satysfakcję, że pobrałem grę wartą xxx zł - "paczajta na mje, oszukałem system". Teraz to właśnie czuję taką satysfakcję, jak kupię oryginał. Dzięki Ci panie Bożu, że przestałem być Pjoterem. Kto ma tak samo, to plusuje.

#gry #nostalgia #polak
  • 76
  • Odpowiedz
@#!$%@?:
Widzę to samo. Mój brat kiedyś piracił wszystko, teraz kupuje oryginały gier i prezentuje je z dumą ;) Ja osobiście ze „sklepu torrent”, pobieram czasem tylko filmy i to te niszowe, których nie są się kupić innym kanałem.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ja od zawsze chodzę do kina na produkcje, które mnie fascynują, natomiast z internetu i tak pobieram rzeczy, których w kinach po prostu nie puszczają.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Jak byłem gówniarzem i nie miałem pieniędzy to pirackie gierki były jedyną opcją. Teraz nawet nie chciałoby mi się nawet wchodzić na te wszystkie gówniane podejrzane stronki, szukać i instalować cracków, obchodzić zabezpieczeń jakimiś dziwnymi sposobami i tak dalej.
  • Odpowiedz
Mi się za to noz w kieszeni otwiera jak widze, ze kupiłbym sobie wymarzonego Switcha, a potem cyk 150-200 za grę. Czyli rocznie mógłbym parę tyś na to wydać, bo to moja główna konsola by była. Tragedia.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Kiedyś nie piraciłem muzyki, teraz lecę na darmowym Deezerze z adblockiem i modyfikacją do offline na iOS. Na Steamie pierdyliard gierek, ale zwykle darmowe klucze, często nie gram ale zwykle piracę. Seriale i filmy zatoka4ever, nawet darmowego miesiąca na netflixie nie użyłem. O blokowaniu reklam wszędzie nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: zauwazylem to samo i tez sam korzystam z odpowiednich zrodel, a nawet zdarza mi sie kupic jakas gre na steam tylko dlatego, ze kiedys w nia gralem chociaz nie powinienem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzis mamy na tyle duzy dostep, ze praktycznie kazda gre, film czy piosenke mozy legalnie nabyc na steam/gog/itunes/google play/netflix itd lub bezplatnie odsluchac na yt/ spotify.
Istnieja u Was jeszcze wypozyczalnie filmow dvd?
LaheyRandy - @#!$%@?: zauwazylem to samo i tez sam korzystam z odpowiednich zrodel, a...

źródło: comment_O78jKotINV2XiHHqGQKZMAxuBMooz8UE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Dostęp jest tańszy i łatwiejszy ale nadal nie wszystko da się nabyć legalnie. Seriale od CW na przykład nie są na Netflixie, jeśli są w Polsce na dvd/blu ray to po horrendalnych cenach 70-80zł za sezon (pomnóż to przez 13...) i na dodatek bez opcji oryginalny głos+polskie napisy - no i jak tu nie piracić?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ja próbowałem z serwisami VOD, ale się nie przekonałem - jeden film tu, drugi serial tam i muszę mieć subskrypcje na 3 różnych, by coś pooglądać, a czasem jeszcze się trafi coś niedostępnego w moim kraju i muszę kombinować z VPNami. Do tego jakość nie zawsze jest zadowalająca, nie zawsze można ją wybrać, odtwarzacze często niezoptymalizowane i z interfejsem przystosowanym do obsługi myszką/palcem (beznadziejnie się to obsługuje na TV boxie) albo
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Cyfrowej dystrybucji niech będą dzięki. Pochodzę z małego miasta, za czasów mojego dzieciństwa mieliśmy tam dwa "sklepy komputerowe", z czego tylko jeden sprzedawał gry - parę tytułów na krzyż. Dziś może brzmieć to śmiesznie, ale w tamtych czasach gier po prostu nie było skąd brać, jedyną szansą na złapanie czegoś ciekawego był wyjazd do jednego z okolicznych, większych miast - a "za dzieciaka" możliwość swobodnego podróżowania na dystansie 50-100 km była
  • Odpowiedz
@#!$%@?:

To też może wynikać z tego teraz jesteś dorosły tak samo zresztą jak Twoi znajomi, w związku z czym bardziej doceniasz takie rzeczy jak gry/filmy/muzyka - wiesz, że za tymi wszystkimi rzeczami stoją jacyś ludzie, i jak przestaniesz im płacić to oni przestaną te rzeczy produkować, proste.
Poza tym dużo przystępniejsze ceny niż kiedyś - usługi pokroju spotify i neflix powodują że piracenie jest już mało opłacalne.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ostatni przykład - chciałem pograć w Car Mechanic Simulator 2018. Ale nie wiem czy mi pójdzie, laptop już swoje ma, plus słyszałem że skopali optymalizację, więc szukałem pirata, by sprawdzić. Wygrzebałem legitną stronę z piracikami z zakładek, patrzę, no spoko jest. Wszystkie serwery mają ograniczenie do 100kbps inaczej płać xD Gra waży 10GB więc nie będę doby pobierać. A zapłacić wolę twórcom.

Nie poddałem się. z innej strony ściągnąłem wersję sprzed
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Właśnie mi się Fallout 4 i Skyrim spie... na steamie. Po roku nieodpalania uruchamiam, błąd launchera. Google, porady na forach i youtube... uja! Odinstalowałem mody z obu. Usunąłem wszystkie ustawienia, odinstalowałem oba całkowicie, wyczyściłem system i zainstalowałem na nowo. GÓWNO! Kuźwa, obie się na raz zes... jak na złość. Co ciekawe New Vegas hula aż miło.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: jako gówniarz klepałem biede, grałem w gówno gry lub pozyczałem demo, muzyke zgrywałem na MP3 - 128MB miała XD lub kupowałem w empiku płyty [wwo/hemp gru] by w domu zgrac i oddac XD

A teraz spoti, netflix, hbo go, gry na steam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz