Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 990
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ludzie coraz mniej piracą? Pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu ściągałem co się dało - gry, filmy, muzykę. A teraz? Spotify, Netflix i oryginalne gry na Steam Sale albo innych bundlach - i to wszystko za marne grosze. Nie wiem czy dorosłem, czy po prostu szkoda mi czasu na zabawy w ściąganie. Paradoksalnie, za gówniaka czułem dziwną satysfakcję, że pobrałem grę wartą xxx zł - "paczajta na mje, oszukałem system". Teraz to właśnie czuję taką satysfakcję, jak kupię oryginał. Dzięki Ci panie Bożu, że przestałem być Pjoterem. Kto ma tak samo, to plusuje.

#gry #nostalgia #polak
  • 76
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Teraz mnie po prostu stać. Za gówniaka było "może idź wypożycz książkę z biblioteki", bo rodzicom było żal kasy... Dzisiaj dysponuję własną, chcę mieć produkt dobrej jakości i nie piracę.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Mam netfliksa, mam spotify. Czasami netflix na inne platformy zmieniam na miesiąc. Ale nadal nie ma wszystkiego tam dostępnego i trzeba piracić.
Gierki i soft 100% kupny od kilkunastu lat.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Po prostu zacząłeś zarabiać pieniądze.

Spotify jeśli nie jesteś w rodzinie ani studentem to chyba 20 czy 30zł, najtańsza opcja netflixa to 35zl, hbo to 30zł
Niektórzy nie mają po prostu kasy na takie przyjemności i jedyną możliwością posłuchania muzyki, obejrzenia filmu jest ściągnięcie i tyle. Nie mam z tym problemu

Mam netflixa, spotify, hbo go, cinema city unlimited- mimo to, zdarza mi się wciąż czasami coś pobrać bo po prostu danego filmu czy serialu nie ma na żadnej platformie. Imo nie ma idealnej platformy filmowo/serialowej, na każdej brakuje czegoś co mnie interesuje. Nie mówiąc o jakichś bardziej niszowych produkcjach które dostępne są tylko na torrentach.
  • Odpowiedz
@ppiasq: @#!$%@?: Zwracam też uwagę, że jeszcze kilka lat temu piracenie było znacznie bezpieczniejsze w tym sensie, że pociągnięcie z crackiem jakiegoś syfu za bardzo niczym poważnym nie groziło... A dziś? Masz na komputerze masę danych naprawdę wrażliwych, które pozwalają byle scamerowi dobrać się do Twojego portfela jeśli tylko się połasisz na "tanie gierki".
  • Odpowiedz
Bo teraz nie musisz szukać czasopisma z opisem gry, tylko wchodzisz na yt i masz milion opinii xD
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Steam + Netflix/HBO/Amazon Prime robią swoje. Obecnie ludzie uciekają się do piractwa głownie po to aby dostać coś w lepszej jakości niż tej mocno skompresowanej dostępnej w streamingu.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: piracenie tez się opłaca producentom. Za dzieciaka z ciekawości piraciłem przeróżne rzeczy, wielu programów się tak nauczyłem, ale używałem ich do celów, No coz... photoshopem usuwałem pryszcze na fotka pl ;) ale teraz jak już zarabiam i korzystam w pracy z oprogramowania to mam wszystko legalne - większość softu mógłbym wymienić na tańsze odpowiedniki, bo do moich zastosowań by się spokojnie sprawdziły, ale tego nie robię bo znam już obsługę droższego
  • Odpowiedz
@#!$%@?: w dobie steama,goga, origina i innych gdzie naprawde gry mozna kupic za smieszne pieniądze, a czasem nawet za darmo, piracenie gier to cebula jak #!$%@?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Niby wszystko jest łatwiej dostępne, ale porządnej, w pełni legalnej platformy z filmami, porównywalnej chociażby z cda, jak nie było tak nie ma
  • Odpowiedz
@#!$%@?: dawniej dvd z filmem kosztowalo 80 zl. Plyta z gra 120. Plyta z muzyka 50. I jeszcze 10 lat temu to były zdecydowanie wieksze pieniadze niz dzisiaj. Teraz nie dosc ze netflix na 4 ekrany kosztuje 50 zl to jeszcze nowe gry w roznych promocjach mozna wyrwac za 50 - 70 zl. Nie dosc ze tresci sa tansze to jeszcze wiecej zarabiamy. Gdyby gry kosztowaly teraz 400 zl dalej piracenie by
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Największą zmianą jest dla mnie GOG. Wcześniej gry piracono, bo nikt ich nie sprzedawał w Polsce (kto widział na półkahc Master of Magic?). Teraz kupuję sobie od razu scrackowaną na GOGu. Do tego doszedł Steam z działającym trybem offline.

BTW Gdzie mogę sobie kupić Neverhooda i Settlers 10-anniversary Vikings w wersji cyfrowej?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: A ja uwielbiałem piracic i dalej mnie interesuje zabawa z tym wszystkim. Dzięki temu poznałem dużo fajnych trików w systemie i głównie jakieś głębsze poruszanie się w nim.
  • Odpowiedz