Wpis z mikrobloga

Mam 10 ikonek z takim prostym cieniem i chcę ten cień usunąć. Ponieważ kolor w cieniu jest zbyt zbliżony do tego poza cieniem, combo magiczna różdżka + wiaderko nie działa (różdżka zaznacza oba odcienie zielonego). Pomyślałem więc, że może by tak użyć opcji "zastąp kolory". Niestety ta opcja z niewiadomego powodu nie chce zamienić mi tego na dokładnie taki kolor, jaki wklepuję. Wie ktoś, dlaczego ta opcja nie działa w tym przypadku oraz jak najprościej usunąć ten cień?
#photoshop #grafikakomputerowa
Kliko - Mam 10 ikonek z takim prostym cieniem i chcę ten cień usunąć. Ponieważ kolor ...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorasill: No chwileczkę, przecież widać czarno na białym w linku na górze, że #!$%@? a nie działa. Wybieram kolor A, a on zamienia na B.

Za dużo kombinujesz


Ja za dużo kombinuję xD? To ty proponujesz jakąś zabawę z maskami dla zwykłej podmiany kolorów.
  • Odpowiedz
@sorasill:

masz misiaku tam na dole gałeczki do kręcenia, jak pokręcisz to uzyskasz odpowiedni odcień


Obejrzyj wideo jeszcze raz. Wybieram zakraplaczem dokładnie taki kolor, jaki potrzebuję. Dlaczego więc mam go potem zmieniać suwakami na jakiś inny ( ͡º ͜ʖ͡º)?
  • Odpowiedz
@Kliko: męczysz dupę, choć dostałeś rozwiązania w znacznej ilości. Nie wiem czy jest jakiś wzór, nie ma też opcji zamień na dokładnie taki kolor jaki zaznaczyłeś, choć można to wypełnić, masz podany tylko wynik który możesz dopasować do obrazu który masz na ekranie. Mam nadzieje ze odpowiedzi, które otrzymaleś są wystarczające. Miłego dnia.
  • Odpowiedz
@Kliko: tzn. nie w ten sposób, można użyć innych narzędzi - nie w tym narzędziu, to narzędzie wybiera tonację - wiec jakąś przestrzeń i nie musi być ultra dokładne - wynik to nie jest też - że ty wybierasz kolor, tylko wpada sugerowany, wiec zakres od do - usta byly w kolorze i tonacji sukienki wiec też poleciały na fiolet, to błąd - należy to wymaskować, jednak zostały zamienione dokładnie
sorasill - @Kliko: tzn. nie w ten sposób, można użyć innych narzędzi - nie w tym narz...

źródło: comment_KLJ9RDEwgVkbTV6rMNSUezvZrYOmzIsz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz