Wpis z mikrobloga

Mam 10 ikonek z takim prostym cieniem i chcę ten cień usunąć. Ponieważ kolor w cieniu jest zbyt zbliżony do tego poza cieniem, combo magiczna różdżka + wiaderko nie działa (różdżka zaznacza oba odcienie zielonego). Pomyślałem więc, że może by tak użyć opcji "zastąp kolory". Niestety ta opcja z niewiadomego powodu nie chce zamienić mi tego na dokładnie taki kolor, jaki wklepuję. Wie ktoś, dlaczego ta opcja nie działa w tym przypadku oraz jak najprościej usunąć ten cień?
#photoshop #grafikakomputerowa
Kliko - Mam 10 ikonek z takim prostym cieniem i chcę ten cień usunąć. Ponieważ kolor ...
  • 39
@Kliko zrób inaczej, zaznacz biały kolor w ikonie i ją wytnij, a następnie wklej w zielone kółko bez cienia. Jak ikonka jest bardziej skomplikowana (ma więcej części) zaznacz jej kolor, a następnie daj selec similar, a później ja wytnij i znów wklej w kółko bez cienia. ;)
@Kliko: Użyj drugiego ctrl xd albo najlepiej weź to wiaderko z farbą i zmień u góry tolerancję na 1. I nic wcześniej nie zaznaczaj tylko po prostu pomaluj ten ciemniejszy odcień zielonego. Jak zostaną jakieś niepomalowane piksele to przybliż i maluj piksele aż będzie git. U mnie oba sposoby działają i są szybkie ^^