Wpis z mikrobloga

Coraz smutniejsza jest ta polityka w Polsce. Przerąbane mieć tą świadomość, że Ci wszyscy aparatczycy, którzy się teraz popisują swoją nietykalnością i bezczelnością, nigdy nie poniosą za to jakichkolwiek konsekwencji.

Kiedyś było tutaj wiele komentarzy, w których dziwiliście się jak w Rosji mogą tak łatwo kontrolować taką masę ludzi i że nikt się nie zbuntuje przeciwko oligarchom, a co dzieje się dzisiaj u nas?

Dla wykopków obecne wydarzenia nie różnią się niczym od wpadki jakiegoś celebryty, po prostu kolejna informacja, którą się wykopie albo nie i z której można pośmieszkować. Tak właśnie wygląda XXI wiek, gdzie demokrację niszczy się w atmosferze śmieszkowania i memów.

Niestety, ale to świadczy jedynie o tym, że mentalnie nie różnimy się niczym od takiego Ukraińca czy Rosjanina. Jesteśmy trochę bogatsi, bo jesteśmy bliżej Niemiec i trochę bardziej powiązaliśmy gospodarkę z zachodem. Jednak w środku nadal jesteśmy typowym obywatelem postkomunistycznego państwa, który łyknie każdą propagandę o zgniłym zachodzie.

Mi już w ogóle nie zależy na tym kraju, czuję po prostu zwykłą obojętność do tego państwa i nie czuję już żadnej dumy z tego, że stąd pochodzę. Sami jesteśmy odpowiedzialni za to w którym miejscu jesteśmy, zarówno jeśli chodzi o politykę jak i gospodarkę.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mrbimbek: http://jacquesblutoir.blogspot.com/2015/03/prezydent-nie-wszed-na-zadne-krzeso.html?m=1

Od razu wyjaśnijmy tę najgłośniejszą z wpadek prezydenta. Otóż Komorowski nie wszedł na żadne krzesło, a tym bardziej fotel spikera japońskiej Izby Radców – izby wyższej tamtejszego parlamentu. Wygląda na to, że wchodząc na mównicę stanął na znajdującym się tam stopniu podestu, na którym ustawiony jest stół, za którym zasiada spiker; cała ta konstrukcja jest mobilna, bo usuwa się ją zawsze, gdy do członków Izby przemawia cesarz, którego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@FireDash: dokładnie, pisałem już chyba z rok czy dwa lata temu, że "powoli" stajemy się Rosją. Nie warto sobie marnować życia w tym kraju.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Takim oto sposobem, dzięki pokerowemu zagraniu prezydenta Komorowskiego dowiedzieliśmy się, że "japoński Marszałek Sejmu" pan Yamazaki nie ma marszałkowskiego fotela. Na miejscu fotela pana Yamazaki stoi podest do robienia okolicznościowych fotografii. - Czy na tym właśnie "japońskim urządzeniu" stanął prezydent Komorowski, tego nie wiemy, bo zdjęcia z tym, na czym stoi, nie pokazano.: /
cytat z Twojego linku, wiec sam nie wiem co o tym myslec.

Ciekaw jestem teraz
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: Przecież wytłumaczyłem - stać można? Można. Przecież cała sprawa polega na kłótni o to czy było tam jakieś krzesło, a przynajmniej tak to różne "niezależne" media opisywały.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: no juz nie sciemniaj, gdzie przy krzesle moge Ci przyznac racje to bylo tyle roznych wpadek ze nie mozna ich nie zauwazyc, ale wiem ze neuropkom cos takiego przez gardlo nie przejdzie, przyznanie racji w takiej kwestii.
  • Odpowiedz
ale wiem ze neuropkom cos takiego przez gardlo nie przejdzie, przyznanie racji w takiej kwestii.


Przecież wiem że było tam wiele innych wpadek, nigdzie nie pisałem że nie było. Tak samo jak podczas wizyty w USA mówił coś w stylu "kobiety zostają w domach a mężczyźni idą na polowanie".

gdzie przy krzesle moge Ci przyznac racje


Spieraliśmy
  • Odpowiedz
Tak właśnie wygląda XXI wiek, gdzie demokrację niszczy się w atmosferze śmieszkowania i memów.


@FireDash: Jakie to jest złoto, ta wypowiedź. Wszystko obecnie można obrócić w żart, hehe Duda taki śmieszny, patrzcie jaką ma twarz, no jak ziemniaczek hehe, o k---a Bronek wszedł na krzesło, chodź tu Szogunie hehe.
Ludziom (nie wyłączając mnie, sam się na tym łapę) wydaje się, że to wszystko to właśnie jakieś j---a, c--j zróbmy mema
  • Odpowiedz
Jakie to jest złoto, ta wypowiedź. Wszystko obecnie można obrócić w żart


@ZbrodniarzWojenny: Można to zrobić jeszcze prościej, a mianowicie stwierdzić "hehe, masz ból d--y" i nagle znajdujesz się w sytuacji w której musisz tłumaczyć że wcale tak nie jest a problem na który zwracasz uwagę jest rzeczywiście poważny.
  • Odpowiedz
@FireDash: zgadzam sie w calej rozciaglosci. ten kraj to porazka. starsi ludzie zapatrzeni w pis, do tego ich przeciwinicy lecacym piana z pyska, w podobnym wieku. do tego plowa mlodych nabierajacy sie na zolnierzy wykletych/wstawanie z kolan, ktora jeszcze nie poszla do pracy, i druga polowa zyjaca w wirtualnej rzeczywistosci, smieszkujaca z cenzodudy nie majacy chyba wyobrazenia jak sprawa jest powazna i co ten czlowiek wraz ze swoimi panami robi.
  • Odpowiedz