Wpis z mikrobloga

Coraz smutniejsza jest ta polityka w Polsce. Przerąbane mieć tą świadomość, że Ci wszyscy aparatczycy, którzy się teraz popisują swoją nietykalnością i bezczelnością, nigdy nie poniosą za to jakichkolwiek konsekwencji.

Kiedyś było tutaj wiele komentarzy, w których dziwiliście się jak w Rosji mogą tak łatwo kontrolować taką masę ludzi i że nikt się nie zbuntuje przeciwko oligarchom, a co dzieje się dzisiaj u nas?

Dla wykopków obecne wydarzenia nie różnią się niczym od wpadki jakiegoś celebryty, po prostu kolejna informacja, którą się wykopie albo nie i z której można pośmieszkować. Tak właśnie wygląda XXI wiek, gdzie demokrację niszczy się w atmosferze śmieszkowania i memów.

Niestety, ale to świadczy jedynie o tym, że mentalnie nie różnimy się niczym od takiego Ukraińca czy Rosjanina. Jesteśmy trochę bogatsi, bo jesteśmy bliżej Niemiec i trochę bardziej powiązaliśmy gospodarkę z zachodem. Jednak w środku nadal jesteśmy typowym obywatelem postkomunistycznego państwa, który łyknie każdą propagandę o zgniłym zachodzie.

Mi już w ogóle nie zależy na tym kraju, czuję po prostu zwykłą obojętność do tego państwa i nie czuję już żadnej dumy z tego, że stąd pochodzę. Sami jesteśmy odpowiedzialni za to w którym miejscu jesteśmy, zarówno jeśli chodzi o politykę jak i gospodarkę.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 40
Coraz smutniejsza jest ta polityka w Polsce. Przerąbane mieć tą świadomość, że Ci wszyscy aparatczycy, którzy się teraz popisują swoją nietykalnością i bezczelnością, nigdy nie poniosą za to jakichkolwiek konsekwencji.


@FireDash: nie poniosą, bo ręka rękę myje. Tak jak PiS nie rozliczył afer PO, tak PO nie rozliczy afer PiS-u jak się zamienią u steru. To jest jedno plemię udające śmiertelnych wrogów xD

Kiedyś było tutaj wiele komentarzy, w których dziwiliście
@desensitization:

nie poniosą, bo ręka rękę myje. Tak jak PiS nie rozliczył afer PO, tak PO nie rozliczy afer PiS-u jak się zamienią u steru. To jest jedno plemię udające śmiertelnych wrogów xD


Tu chodzi o coś innego. Podam nawet przykład Nowaka i jego zegarka, mała pierdoła, a przez to zniszczył sobie karierę, a dzisiaj? Politycy przy kamerze gadają o załatwianiu stanowisk i zamiast uderzyć się w pierś, bezczelnie zachowują się
Podam nawet przykład Nowaka i jego zegarka, mała pierdoła, a przez to zniszczył sobie karierę, a dzisiaj?


@FireDash: Mnie uderzyło to, że wtedy polityk wysokiej rangi próbował załatwić uwalenie kontroli skarbowej i mu się to nie udało. Dzisiaj rozkład państwa nastąpił tak daleko, że będąc w partii możesz łamać prawo bo Dupa ułaskawi zanim nawet zapadnie wyrok.
Tu chodzi o coś innego. Podam nawet przykład Nowaka i jego zegarka, mała pierdoła, a przez to zniszczył sobie karierę, a dzisiaj? Politycy przy kamerze gadają o załatwianiu stanowisk i zamiast uderzyć się w pierś, bezczelnie zachowują się jakby to było normalne.


@FireDash: nie będę bronił pisowców, ale to nie jest żadna nowa "jakość" w naszej polityce. Establishment robi to od dawna, a PiS mimo, że oficjalnie temu zaprzecza - też
@FireDash: ehh ci symetryści. Oczywiście Petru to idiota, myszka agresorka i dyktatura kobiet Wielgus. Ło ho, też mi arsenał wpadek.

Tylko, że oni na koncie nie mają posiadania własnych mediów (skok, bierecki i ich spółki medialne), nie łamią w oczywisty sposób konstytucji, nie rządzą, nie wprowadzają komunistów na wysokie stanowiska etc. Ale #!$%@?, lewaki się ośmieszajom tylko.
Zresztą dyskusji i tak nie ma sensu z Tobą prowadzić, bo widzę na profilu, że jesteś typowym przedstawicielem ideologii "#!$%@? lewaki", więc jesteś z tej grupy osób, którym pasuje obecna sytuacja. W końcu ważniejsze jest to, żeby trochę lewaków poobrażać w TV, niż faktyczny rozwój kraju.


@FireDash: aha, jak brakuje argumentów, to cyyyyk przylepiamy komuś łatkę nawiedzonego prawaka xD No jak wolisz, ale wtedy po co wystawiasz takie wysrywy do publicznego
Przedstawiłem wszystkie argumenty,


Nie przedstawiłeś żadnych.

Z fanatykaki po prostu nie ma sensu dyskutować


@FireDash: czym się mój fanatyzm objawia? Człowieku, nie znasz mnie i nie masz o mnie zielonego pojęcia, a kiedy chcę z Tobą normalnie dyskutować robisz ze mnie "fanatyka", a kolega zielonka wyżej "wypartego pisowca" xD Jak chcecie mieć kółko wzajemnej adoracji pod wpisem, to nie tagujcie #4konserwy na przyszłość. W razie zmiany zdania, serdecznie zapraszam do dyskusji.