Wpis z mikrobloga

@swiatelko: ejejejej jakie Drive Thru? Nawet na dole obrazka masz adres, w którego tytule jest o święceniu pojazdów, robi się to w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców w chrześcijańskich wierzeniach. Te obrazki mają więcej sensu w tym kontekście, pojazdy są ustawione równolegle na jezdni, żeby biskup se mógł przejechać i #!$%@?ć wodą święconą wygodniej, jaki parking zresztą pomieści tyle samochodów.

Rozumiem ciśnięcie po drogim samochodzie i w ogóle po obrządku,
  • Odpowiedz
tak bo uważam że ksiądz powinien być skromniejszy

a ja katolikiem który zastanawia się dokąd ten kościół zmierza


@Przegrywhere: Wait... what? Coś się niby zmieniło? Chyba nie znasz historii i to nawet najnowszej.
1. Księża/biskupi już od pierwszych wieków chrześcijaństwa to była elita.
2. Wielokrotnie były to osoby ze
  • Odpowiedz
tak bo uważam że ksiądz powinien być skromniejszy


@swiatelko: a dlaczego dajesz swoje uwagi na temat tego jaki powinien być ksiądz, skoro jesteś ateistą i nie chodzisz do kościoła? Czy przypadkiem nie powinno Cię to zwyczajnie obchodzić?
  • Odpowiedz
Jak chcesz mieć "beke z katoli" to przynajmniej pisz prawdę, albo sprawdź źródła. To nie jest z okazji mac thru. Tak samo jak ostatnio było o tym, że ksiądz w Pszczynie jechal chyba mazdą w cabrio i wszyscy beka, bo ksiądz w mazdzie na komunie, a powinien symbolizować biede, a prawda byla taka że ksiądz gorzej sie poczul i miał wtedy wgl nie uczestniczyc, ale jeden z parafian mu zaoferował taką opcję
  • Odpowiedz
a ja tak nie uważam.


@motaboy: Pytanie - prawdziwy katolicki leming czy po prostu na siłę starasz się być "alternatywny"? Niby nazywasz się ateistą, więc pierwsza opcja powinna odpadać ale nie wiem jakie może być inne wytłumaczenie godzenia się na wykorzystywanie służb publicznych do jakichś religijnych obrzędów. Możesz to wytłumaczyć jakoś szerzej niż "bo tak i co z tego?"?
  • Odpowiedz
po co eskorta policji w taki wypadku


@swiatelko: bo o to ją poprosili? Naprawdę to aż tak ci przeszkadza, że ktoś z własnej woli udostępnił samochód a policja zrobiła eskortę? Policja często robi takie rzeczy, może tego nie zauważasz

Jak ci tak to przeszkadza to zostań ateistą który ma to w dupie
  • Odpowiedz