Wpis z mikrobloga

New York Times zatrudnił nową osóbkę. Po internecie natychmiast rozeszła się kompilacja jej tweetów. W komentarzu oświadczenie NYT na ten temat. Spoiler: nie zwolnią jej, bo to ona tu jest biedną ofiarą, chlip, chlip.

Ale pamiętajcie: rasizm wobec białych nie istnieje.

Spróbujcie napisać nawet jedną z tych rzeczy o jakiejkolwiek innej rasie i wasze życie zostanie zniszczone.

#rasizm #lewackalogika #bekazpodludzi #twitter
BarkaMleczna - New York Times zatrudnił nową osóbkę. Po internecie natychmiast rozesz...

źródło: comment_PcWhIdprKcJNzrjr7ZcTyT23EVSssHv1.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • 16
@Bellie te gadki o prowokacji to jest PRowa sciema. Zresztą chodzi o to, ze według standardów NYT nawet dowcip o czarnych dyskwalifikuje Cię ze społeczeństwa. Chodzi o olbrzymią hipokryzję
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: trzeba znać realia w USA żeby wypowiadać się w tym temacie. Nie tak dawno czarni nie mogli jeździć jednym autobusem z białymi, korzystać z tych samych toalet itd. I było to społecznie akceptowane, normalne. Dzisiaj czarna społeczność USA ma wielki żal do białych, a biali bagatelizują "tak, byli naszymi służącymi, ale przecież traktowaliśmy ich dobrze" -> tzn. miałem swojego niewolnika, ale go karmiłem, więc nie powinien narzekać. Myślę, że
  • Odpowiedz
@Bellie: tak biali sobie zasłużyli bo są odpowiedzialni za ludzi którzy robili te rzeczy sto lat temu, pukni się w głowę

Próbuje się ich postawić w podobnej sytuacji, tzn. wmówić im, że są gorsi, bo są biali, żeby mogli się wczuć w sytuacje osób przez nich dyskryminowanych.


Walcz z rasizmem stosując rasizm, to wcale nie powoduje większych konfilktów, wcale a wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: dorosła != dojrzała, i chyba każdy wie, że granica dojrzałości u młodego pokolenia ciągle rośnie tzn. kiedyś 25-latek miał stabilną pracę, dwójkę dzieci, a dzisiejszy 25-latek jest często młodym, rokującym stażystą mieszkającym z rodzicami, który nie planuje dzieci przez najbliższe 10 lat.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: te oświadczenie mniej więcej: jest młodom azjatkom, wienc na pewno byli ludzie co się z niej śmiali, więc ona teraz trolluje internet!

typowe lewactwo jest typowe, to powinna być jednostka chorobowa leczona psychiatrycznie xD
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: To pewnie znasz historię z np. Rosą Parks. Przecież traktowanie tych ludzi w latach 60, 70 to był koszmar, takie blizny długo się nie zagoją, takie teksty to tylko namiasteczka tego co ci ludzie na co dzień przeżywali. Skoro tak Cię to oburza to sobie to pomnóż razy 10 i wyobraź, że przyszłoby Ci żyć w takim środowisku całe życie. Nie popieram tego, ale rozumiem, czemu są ludzie, którzy
  • Odpowiedz
@Bellie: Ta kobieta jest AZJATKĄ. I powtarzam, mnie to nie obraża, ja tylko zaznaczam potężną hipokryzję mediów, które robią histerię po każdym byle żarcie o czarnych. Za czasów Obamy jakiś klaun na rodeo został zwolniony z pracy, bo na swoim przedstawieniu założył maskę prezydenta. Ostatnio skasowano z telewizji cały serial tylko dlatego, że aktorka w nim grająca powiedziała jakiś tam dowcip (niesmaczny, nieśmieszny, ale to był jeden tweet). Ale na
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: no, ale zauważ, że jest to odwrócenie tej sytuacji - kiedyś na czarnych/Azjatów można było pluć bez konsekwencji i nic nie dawało, że ich to raniło i oburzało. Nic, a nic. A teraz jak białym się dzieje - to wielka krzywda. Mnie te komentarze wcale nie bolą, bo po prostu mam poczucie wartości, którego nie zniszczy jakiś tweet xD Więc bawi mnie, że w ogóle ktokolwiek się tym przejmuje.
  • Odpowiedz
@Bellie: Ech... nadal nie rozumiesz. Z twoich wypowiedzi wynika, że lekarstwem na rasizm jest jeszcze więcej rasizmu. I chodzi mi o to, że to nie jest jakiś anonimowy ziomek na twitterze, tylko REDAKTORKA NEW YORK TIMESA
  • Odpowiedz