Wpis z mikrobloga

  • 17
No i mam swoją pierwsza #szosa ( ͡ ͜ʖ ͡)n

Wziąłem finalnie rozmiar L. W Decathlonie oprócz obsługi spotkałem bardzo miłego człowieka który doradził mi co do wyboru ramy, na co uważać i mniej więcej jak używać tego roweru. Jeśli to czytasz cumplu to się odezwij, z chęcią się gdzieś przejadę :D Dzisiaj zrobiłem testowe ~10km i całkiem fajnie się jeździ. Póki co największy problem mi sprawiają przerzutki. Myli mi się która dźwignia do czego XD No i jakoś ciężko mi jechać bez trzymania kierownicy, muszę chyba nauczyć się na nowo łapać równowagę na rowerze. Na pewno muszę jeździć w okularach przeciwsłonecznych, przy takich jakże zwrotnych prędkościach wszelkie muszki, owady uderzają z dosyć dużą siłą, w dodatku noszę soczewki i mucha w oku to duży dyskomfort.
Niesamowite jest to że czuć każdy kamyczek, każdą nierówność pod kołem. Zdecydowanie kamieniste szutry nie są dla mnie i będę musiał zmienić dotychczasowe trasy.
No to teraz poczytam, pooglądam jakieś tutoriale jak trzymać prawidłową pozycję, jak organizować treningi.

#wykoptribanclub #rower
Varien - No i mam swoją pierwsza #szosa (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)n

Wziąłem finalnie rozmiar L. W ...

źródło: comment_TknpBQdaKfJUU5gSVhSKdJwswEYQD0cV.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Myli mi się która dźwignia do czego XD


@Varien: serio? Ja to ogarnąłem w sekundę i nigdy mi się nie pomyliło xD

No i jakoś ciężko mi jechać bez trzymania kierownicy, muszę chyba nauczyć się na nowo łapać równowagę na rowerze.


@Varien: ciekawe czy masz stery dobrze ustawione... Poza tym w nowych rowerach trochę tak jest, zanim łożyska się trochę wyrobią.

a pewno muszę jeździć w okularach przeciwsłonecznych, przy takich
  • Odpowiedz
No i jakoś ciężko mi jechać bez trzymania kierownicy


@Varien: to przyjdzie z czasem. Kierownica w szosie jest węższa, lżejsza i ma inny offset niż w MTB, więc na początku ma się wrażenie, że rower po przechyleniu nie chce skręcać. Pojeździsz trochę i dojdziesz do wprawy.
Za to jak po jakimś czasie siądziesz na inny rower to się za głowę złapiesz, że da się jeździć z taką szeroką kierownicą ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TurekD 182cm, ja mam 180. Miałem do wyboru M lub L. M miała by być bardziej sportowa, a L bardziej komfortowa. Wziąłem L i powiem Ci jak to się ma w rzeczywistości za kilkaset km ;)
  • Odpowiedz
@Varien: jestem z Gliwic i tez mam tribana tylko 500 z 2015, jak chcesz się umówić na jazdę albo spytać w kwestii ustawień czy jakiegokolwiek sprzętu to daj cynk :) dzisiaj byłem z kumplem w decathlonie i właśnie jechalem takim jaki kupiłeś w rozmiarze M przy 176 i był ciut za mały, także Lka git :)
  • Odpowiedz
  • 0
Póki co największy problem mi sprawiają przerzutki. Myli mi się która dźwignia do czego XD


Ja po 50 km doszedłem co do czego :D
No i okulary to podstawa. Nawet głupie przezroczyste z decathlona za 20 zł.
Zajrzyj na swoje konto. Może już na kupon rabatowy zrobiłeś.
  • Odpowiedz
@Varien: Gorzej, że każda firma ma inaczej zorganizowane przerzucanie; na co dzień jeżdżę na sramie - tam jest 1 wajcha, krótkie machnięcie zrzuca na mniejszy, długie- na większy) - jak gdzieś za granicą pożyczam shimano, ciągle się mylę (plus shimano ma te wajchy malusieńkie).
  • Odpowiedz