Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie szukamy powierzchni biurowej w Warszawie, w biurowcach lepszej gorszej klasy
ale raczej lepszej.
To co sie tu wyczynia w kwestii monopolu/ duopolu i qwartetpolu :) firm zarządzających nieruchomościami komercyjnymi. Biura-magazyny)
PiS taki skory by dojeżdżać prywate oferująca mieszkania na wynajem krótko terminowy. Swojego to fajnie sie ...
Ale już mniej skory z podatkami dla koncernów z kapitałem zagranicznym
Które tworzą monopol na rynku wynajmu komercyjnego.
Mowie tutaj o dosłownie Kilku max 4 firmach w Polsce w Warszawie które zajada wynajmem wielkopowierzchniowym w biurowcach i magazynach. Idziesz do takiej firmy jako mikro małe przedsiębiorstwo to w ogóle nie d=chcą z tobą gadać o negocjacji ceny 80zł/m2
a jak idzie do nich firma która bierze 300m2-500m2 z zagranicznym kapitałem to oddają po 9-10 uro za m2.
Dla polskich spółek akcyjnych, już tacy skorzy nie śą...
Jak zaproponujesz że np 4 firmy wezmą to piętro 300-500m2 to wymyślają jakieś opłaty , listy intencyjne i weryfikują cie jak byś przyszedł po kredyt po czym proponują np: 100 000 netto na remont powierzchni żebyś sie zdeklarował ( w formie bez oprocentowanej premii czy tam cuś)
Wchodzisz do lokalu i widzisz ze tylko malowania i internetu w niektórych miejscach potrzeba to po co te 100 000???

Im dłużej drążę temat i rozmawiam z ludźmi z branży tym bardz\iej jestem zdolny myśleć ze fajnie sobie wykombinowali bo nie dość że kasę czeszą to jeszcze kilka innych strategicznych funkcji pełnią.
W większości tych spółek to sa fundusze emerytalne niemieckich i europejskich emerytów.
Fundusze te budowały w Warszawie wszystkie większe inwestycje biurowe.
Podkopując wszystko co jest na rynku i zarządzając tym rynkiem windują ceny tak by powierzchnie które nie są używane też nie przynosiły strat.
to jest jasne

nie obczajam jednego. W takich miastach jak Łódź/ Gdańsk Gdynia / poznań Wrocław/ problemu wysokich cen nie ma za 40-60 łż można mieć biuro w nowym biurowcu. No zdaje sie z tego sprawę że to druga warszawa to nie jest
Ale tych firm zarządzającymi biurami / magazynami też tak dużo nie ma jak w stolicy.

Bardzo wiele firm w Warszawie pozostaje przy wynajmie domu 300m2 gdzieś na Wilanowie,
Albo przy mniej prestiżowych lokalach.
Ale bardzo dużo firm po prostu rezygnuje z Warszawy i przenosi sie do trójmiasta.
Wolna ręka rynku to weryfikuje...
Niby tak ale czy nie jest to celowe działanie, podcinanie skrzydeł mniejszej przedsiębiorczość i korzystanie z jej pomysłowości zaradności bo jak by nie było ostro drenują z kasy takie firmy. Które niekiedy wyjścia nie mają.

myślę że tego typu firmy maja jeszcze jedna b. ważną funkcje maja nie dość że kontrolować, drenować rynek to jeszcze go spowalniać,działać na rynek jak hamulec przedsiębiorczości.Właśnie takie Firmy które maja obroty od miliona do 10 milionów przychodu.
kilku pracowników <9 to wydatek 8 czy 20tys za biuro jest zawsze bardzo dużym wydatkiem.

Wiec proponował bym #pis weryfikacje biur i magazynów w Warszawie które stoją po prostu puste. A śą to wręcz całe obiekty biurowe i magazynowe o bardzo dobrych lokalizacjach przy obwodnicach S8 itp itd.
Mordor/ magazyny przy Puławskiej / Szyszkowej / działkowej Połowa biurowców w centrum i Puławskiej tam całe pietra stoja puste.
Jak by tak podatek od powierzchni zarządzanej ale niewynajmowanej? to może by sie coś ruszyło w temacie nieruchomości.
- może byłby dobry przychód z podatku (na co nie licze)
- ale raczej zmusiło by to te firmy do weryfikacji cenników i wiele firm mogło by skorzystać z przyzwoitych biur.
- no i wpłynęło by to na pobudzenie rozwoju biznesów (nie tylko działalności gospodarczych)
- myślę że raczej Partyk Jaki powinien zweryfikować swoja ofertę przed wyborami bo niektóre pomysły ma jak HGW pare lat emu i ogólnie ofertę dla emerytów a nie ludzi którzy tworzą gospodarkę w tym mieście

ps. ostatnio byłem nad Wisłą chwalą sie tymi bulwarami jak by nie wiem co to było. Ogólnie ta Wisła w Warszawie to jakiś skansen i imprezownia jak w tanich miejscowościach turystycznych. Siedzisz i widzisz dzikie krzaki.Duża rzeka 4 mosty a skansen jak na wsi. No powiem wam że nie znam Stolicy w europie żeby tak słabo to miała zagospodarowane/ Gdańsk/ Kraków / Wrocław/ o niebo lepiej wyglądają.
No komentować się nie chce bo nawet brzegów dla łodzi i jachtów nie mają a te śmieszne porty nad Wisła to jakieś nieporozumienie jak na stolice 40 milionowego kraju...



#warszawa
#podatki
#pis
#nieruchomosci
#wynajem
#biura
#monopol
  • 5
@zapster: No sorry za stylistykę ale na szybko pisane. :/
Ale jest to problem, którego jakby nikt nie dostrzega a pustych biur w biurowcach w centrum jest masa. Naprawdę duże firmy i spółki akcyjne gnieżdżą się niekiedy po lokalach w kamienicach w budynkach przeznaczonych na mieszkania! raczej myślę ze #pis raczej nie nadąża za tym co sie dzieje. A taki #patrykjaki powinien zweryfikować swoja ofertę dla Warszawy, bo raczej wygląda na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzikuZplasriku: zapytaj się przy świętokrzyskiej dh wars Sawa junior. Wejście masz za tk maxem. Windą na 3 piętro. Jest tam spora powierzchnia która remontują. Nie wiem czy ktoś klepnal już sobie czy do wynajecia
@bananowynick: to ładne anegdoty życie pisze, idziesz do jednej z tych firm a ona ci daje na siłe 100 000 na remont. A jak by co nie tak poszło to masz im to oddać. To czemu sami nie wyremontują z te cenę ? dużo jest takach przykładów...jak to nazywasz anegdotycznych. My mieliśmy taki przykład ale realny...